مبارزه با قاچاق كالا اولويت اصلي نيروي انتظامي در سال 96

مبارزه با قاچاق كالا اولويت اصلي نيروي انتظامي در سال 96
سردار مومنی
راستین آنلاین: جانشين فرمانده ناجا در شيراز با اشاره به نامگذاري سال 1396 از سوي مقام معظم رهبري به عنوان " اقتصاد مقاومتي؛ توليد - اشتغال"، گفت: مبارزه با قاچاق كالا يكي از مهمترين و اصلي ترين مأموريت هاي پليس در سال 96 مي باشد.


سردار "اسكندر مؤمني" در جمع خبرنگاران بيان كرد: مبارزه با قاچاق كالا يك موضوع ملي است و نياز به عزم ملي در راستاي مبارزه با اين پديده شوم دارد.

وي ادامه داد: از اين رو بايد قوانين براي قاچاقچيان بازدارندگي بيشتر و تسهيلات براي كساني كه مي خواهند به صورت قانوني کالایی وارد کنند   فراهم شود.

جانشين فرمانده ناجا با بيان اينكه نيروي انتظامي در اين راستا با تشكيل قرارگاه مبارزه با قاچاق كالا و ارز، اقدامات خود را در سال جديد همانند سال گذشته انجام مي دهد، افزود: رويكرد اصلي پليس در اين مسير تمركز بر باندهاي بزرگ و سازمان يافته است.

سردار مؤمني اشراف اطلاعاتي در راه مبارزه با قاچاق كالا و تمركز بر مبادي رسمي را از ديگر رويكرهاي اصلي پليس در راستاي مبارزه با قاچاق كالا در سال 96 عنوان كرد.

وي دستاوردهاي پليس در سال گذشته در موضوع مبارزه با قاچاق كالا را مثبت دانست و افزود:كشفيات كالاي قاچاق در سال گذشته بیش از 40درصد نسبت به سال 94 افزايش داشت است.

جانشين فرمانده ناجا توسعه استفاده از فناوري هاي نوين و سيستم هاي هوشمند در همه مأموريت هاي پليس، كاهش تصادفات رانندگي و امنيت اخلاقي و اجتماعي را از ديگر اولويت هاي پليس در سال جديد عنوان كرد.

سردار مؤمني در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به بهبود شاخص هاي امنيتي و همچنين اقدامات و عملكرد پليس فارس، گفت: تا به امروز حدود 10 ميليون تردد در استان فارس ثبت شده است كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته 15 درصد افزايش داشته است.

وي همچنين در جواب سؤال خبرنگاري مبني بر موصوع حفظ قرآن در بين كاركنان نيروي انتظامي افزود: نيروي انتظامي در كنار مأموريت هاي عملياتي و انتظامي خود توجه ويژه اي به ارتقاء روحيه دين باوري و حفظ قرآن كريم دارد و در اين خصوص يكي از نيروهاي پيشتاز در اين عرصه است.

جانشين فرمانده ناجا در پايان گفت: ظرفيت كشور در موضوع امر به معروف و نهي از منكر بيش از اين است و اگر همه دستگاه هاي مربوطه همكاري لازم و كافي را داشته باشند به طور قطع اثرات بيشتري در جامعه خواهد داشت.
257 کلیک ها  سه شنبه, 08 فروردين 1396 20:29
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا