رسیدن به اتحاد بین مسلمانان هدف پایتختی جوانان جهان اسلام است

شیردار و الشاد اسکندروف
شیردار و الشاد اسکندروف  
رسیدن به اتحاد بین مسلمانان هدف پایتختی جوانان جهان اسلام است شیردار و الشاد اسکندروف

راستین آنلاین: رئیس مجمع جوانان سازمان همکاری کشورهای اسلامی گفت: یکی از اهداف اصلی طرح موضوع پایتختی جوانان جهان اسلام رسیدن به اتحاد و همبستگی بین مسلمانان در تمام دنیا به ویژه اتحاد جوانان مسلمان سراسر جهان استسفیر الشاد اسکندروف شامگاه جمعه 15 بهمن، در حاشیه دیدار با شهردار شیراز، در جمع خبرنگاران گفت: شیراز شهر فرهنگ، اندیشه و علم و شعر و شهر تفکر خلاق است.

وی یکی از اهداف اصلی طرح موضوع پایتختی جوانان جهان اسلام را رسیدن به اتحاد و همبستگی بین مسلمانان در تمام دنیا به ویژه اتحاد جوانان مسلمان سراسر جهان دانست و گفت: یکی دیگر از دو هدف اصلی این برنامه، ارائه آموزش های غیر رسمی، توسعه مهارت ها، ارتقاء خلاقیت و ... بین جوانان جهان اسلام است.

اسکندروف با تصریح اینکه در سال های اول و دوم و در دوران انتخاب استانبول به عنوان پایتخت جوانان جهان اسلام، رویدادهای خوبی برنامه ریزی و اجرا شد، گفت: برپایی نشست رهبران جوان جهان اسلام با حضور جوانانی که همگی در جوامع شهری نقش مدیریتی و رهبری ایفا می کردند، برگزاری مسابقه و جشنواره عکاسی در سطحی بالا، ایجاد کمپ تابستانه جوانان جهان اسلام و .. از رویدادهای مهم اجرا شده بود.

وی اجرای برنامه پایتخت جوانان جهان اسلام را موفق ارزیابی و خاطرنشان کرد: استقبال کشورهای اسلامی برای کسب عنوان پایتختی جوانان جهان اسلام یکی از نشان های این موفقیت بود.

او یادآور شد که در دوره گذشته شاهد استقبال بسیار خوب جوانان جهان اسلام از رویدادهای مختلف در استانبول بودیم، گفت: صدها هزار نفر از جوانان جهان اسلام در رویدادهای مختلف شرکت کردند و گزارش ها نشان می دهد که بالغ بر 8 میلیون نفر در برنامه ها مشارکت یا از این برنامه ها استقبال کردند.

اسکندروف اعتقاد دارد که شیراز به عنوان شهر فرهنگ، اندیشه، علم و شعر و به شکل خلاصه، شهر تفکر خلاق است و پیام پایتختی شیراز به همه مسلمانان خصوصا جوانان کشورهای اسلامی از جنس خلاقیت و اندیشه خواهد بود.

رئیس مجمع جوانان سازمان همکاری کشورهای اسلامی تاکید کرد: آنچه را دنبال می کنیم این است که از طریق جوانان و جامعه جوان، اتحاد کل جامعه مسلمانان در سراسر جهان را رقم بزنیم و چنین هدفی با شعار سازمان کنفرانس اسلامی انطباق کامل دارد.

اسکندروف معتقد است که در برنامه ریزی برای رویدادهای مد نظر پایتختی جوانان جهان اسلام، هم به فرم و هم به محتوا توجه شده و می شود و با تلفیق هر دو شکل کار، رسیدن به هدف دنبال شده و خواهد شد.
انتهای پیام /  102
941 کلیک ها  آخرین ویرایش در جمعه, 15 بهمن 1395 23:18
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا