یكی از دلایل بروز بحران كم آبی، سدسازی وزارت نیرو است

یكی از دلایل بروز بحران كم آبی، سدسازی وزارت نیرو است
محمدآریامنش
  • عضو كمیته منتخب گروه زمین شناسی دانشگاه پیام نور گفت: در رابطه با بحران كم آبی باید وضعیت كشور را در نظر بگیریم و یكی از مواردبروز بحران كم آبی سدسازی وزارت نیرو است.

راستین آنلاین:محمد آریا منش که روز پنجشنبه  18 آذر ماه درنخستین همایش بحران آب و راهکارهای مدیریتی  درشیراز سخن می گفت افزود: همواره محیط زیست و آب فدای انرژی شده است و در نهایت تمام مراكز تحقیقاتی به فراموشی سپرده شده اند.
وی دربخش دیگری از صحبت هایش دراین همایش که به همت حزب ندای ایرانیان شعبه فارس برگزار شد یكی از موارد بحران كم آبی را ضعف فرهنگ سازی مصرف آب در كتاب های آموزشی عنوان و افزود: تا كنون در وزارت نیرو سند جامع آب تكمیل نشده و با ساختار فعلی این وزارتخانه در مدیریت آب كشور ناتوان است.
به گفته آریا منش یكی از موارد ضروری در زمینه آب تزریق آب های ژرف و فسیلی به آبرفت ها است در حالی كه سند آب های ژرف تا كنون در حد ابلاغ است.
وی ادامه داد:در حال حاضر آب های ژرف از كشور خارج می شوند كه اگر از این مسئله جلوگیری نشود مدعیانی در خارج از كشور دررابطه با آب های ژرف به وجود می آیند ونتیجه آن  ملزم شدن ما به سهم بندی در استفاده از آب هایی است كه متعلق به خودمان است.
آریا منش افزود: خارج شدن آب های ژرف از كشور به منزله خیانت به آیندگان است.

380 کلیک ها  جمعه, 19 آذر 1395 05:42
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا