مراسم روز جهانی قربانیان حوادث ترافیکی در شیراز برگزار شد

مراسم روز جهانی قربانیان حوادث ترافیکی در شیراز برگزار شد
ناصر شمس
  • مراسم روز جهانی قربانیان حوادث ترافیکی با حضور خانواده های متوفیان حوادث ترافیکی استان فارس در سال 95 ،فرمانده نیروی انتظامی استان ،رئیس پلیس راهور به میزبانی معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری شیراز برگزارشد.

راستین آنلاین:معاون حمل ونقل وترافیک شهرداری شیراز در ایم مراسم با گرامی داشت یاد قربانیان حوادث ترافیکی ، از افزایش قربانیان سوانح رانندگی در استان فارس ابراز نگرانی کرد و گفت: درزلزله بم که یکی از مرگبارترین زلزله های چند صد سال اخیر محسوب می شود 30هزارنفرکشته شدند درحالیکه سالانه 20هزارنفر از هم وطنان ما در سوانح رانندگی جان خود را از دست می دهند.

ناصرشمس نزدیک شدن آمار مرگ و میر های ناشی از تصادفات رانندگی را به آمارشهدای جنگ تحمیلی را آماری تکان دهنده عنوان کرد و افزود:تصادفات رانندگی در حالی هشتمین عامل مرگ و میر در دنیا محسوب می‌شود که کشور ما با اختصاص 28 درصد کشته‌های تصادفات رانندگی، دومین عامل مرگ و میر در ایران را از آن خود کرده است.

وی  با بیان اینکه بررسی ها نشان می دهد که در سوانح رانندگی منجر به جرح و یا مرگ در معابرشهری شیرازنقش عابران پیاده بسیار پررنگ است افزود:بخش عمده این سوانح برای عابرانی  رخ می دهد که درتاریکی معابر شهر با لباس تیره قصد عبور از عرض بلوار یا خیابان های سطح شهر شیراز را داشته اند.

معاون حمل ونقل وترافیک شهرداری شیراز فرهنگ سازی ترافیکی را یکی از ملزومات مهم برای مرتفع سازی این چالش بزرگ در حوزه ترافیک دانست و افزود:برای حل این معضل و جلوگیری از افزایش مرگ و میر و ایجاد معلولیت ناشی از سوانح رانندگی برای شهروندانمان می بایست فرهنگ سازی را از مهدکودک ها و مدارس ابتدایی آغاز کنیم.

شمس نقش سازمان های مردم نهاد درفرهنگ سازی را تاثیر دانست و افزود: می توان با استفاده از ظرفیت های این تشکل ها بسیاری ازمسائل فرهنگی حوزه حمل و نقل را مرتفع ساخت.

وی با بیان اینکه برای اولین باردرکشور،درکلان شهر شیراز طول یک بلوار به صورت 100 درصد مکانیزه با استفاده از دوربین های سرعت سنج مورد کنترل قرارگرفته است افزود: آمارهای استخراج شده در 6 ماه گذشته دراین بلوارو پس از رصد تخلفات رانندگی با دوربین حکایت از به صفر رسیدن سوانح رانندگی منجر به مرگ در سطح این بلوار دارد.

شمس بلوار رحمت شیراز را یکی از بلوار های پرحادثه این شهر معرفی کرد و گفت:متوسط سرعت خودروها پیش از نصب دوربین های سرعت سنج در این بلوار 85 کیلومتر بوده است، که در حال حاضر به 48 کیلومتر درساعت کاهش پیداکرده است، اما هنوز هم نقش عابران پیاده در بروز سوانح رانندگی و ایجاد گره های ترافیکی در این بلوار پررنگ است.

معاون حمل ونقل وترافیک شهرداری شیرازدر عین حال از برنامه ریزی شهرداری شیرازجهت پررنگ کردن مسائل مربوط به مرگ و میر های ناشی از سوانح رانندگی خبر داد و افزود:شهر شیراز همگام با بسیاری از کشور دنیا در هفته گرامیداشت قربانیان حوادث ترافیکی  اقدامات گسترده ای را درجهت فرهنگ سازی ترافیکی با محورقراردادن نقش انسانی دراینگونه حوادث انجام می دهد.

در این مراسم با اهداء گل ازخانواده های قربانیان حوادث ترافیکی دلجویی به عمل آمد.

610 کلیک ها  یکشنبه, 14 آذر 1395 15:49
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا