مدیر گروه فرهنگی کمیل خبر داد؛

مدیر گروه فرهنگی کمیل خبر داد؛
آش سبزی 80 تنی شیراز
  • مدیر گروه فرهنگی کمیل از اجرای سنت همه ساله پخت 80 تن آش سبزی به مناسبت 28 صفر در شیراز خبر داد .
اجرای سنت پخت آش نذری 80 تنی در شیراز

راستین آنلاین با پیروی از سنت 14 ساله پخت آش سبزی نذری به مناسبت 28 صفر در شیراز، امسال نیز این مراسم که بدون کمک های دولتی و تنها با همت مردم دیندار از سراسر کشور انجام می شود، به میزان 80 تن در محل همیشگی یعنی بوستان خلد برین شیراز پخت می شود .

این مراسم با درگیر شدن حدود 1000 نفر مستقیم و غیر مستقیم و هزینه ی تقریبی 200 میلیون تومان با محوریت گروه فرهنگی کمیل شیراز، همه ساله در این شهر برگزار می شود .

علی اسدی مدیر گروه فرهنگی کمیل در نشست خبری مخصوص این مراسم که شامگاه 11 آبان با خبرنگاران در محل خیریه امام صادق (ع) برگزار شد، گفت: بنا نیست که همه ساله بر میزان پخت این آش افزوده شود زیرا یان یک فعالیت فرهنگی است نه رقابتی .

وی همچنین از آغاز فعالیت برای تامین اقلام مورد نیاز پخت آش خبر داد و افزود: امسال برای پخت 80 تن آش سبزی نذری به 120 راس گوسفند، 4500 کیلوگرم برنج، 2500 کیلوگرم لوبیا، 1500 کیلوگرم عدس و 1500 کیلوگرم نخود، 4 هزار کیلوگرم تره بعلاوه سایر اقلام نظیر ترخون، زردچوبه و فلفل و البته 30 حلب روغن 17 کیلویی و ... نیاز است.

 وی با تاکید بر اینکه در امر پخت از هیچگونه کمک دولتی استفاده نمی کنیم، ادامه داد: تمام هزینه ها را مردم دیندار از سراسر استان و کشور در قالب نذر تامین میکنند .  

وی با اشاره به حضور انبوه مردم در شب 28 صفر در حاشیه این مراسم، تاکید کرد: بستری برای انجام برنامه های فرهنگی فراهم شده که مسئولیت اجرای این برنامه ها را یک گروه فرهنگی مذهبی به عهده دارد .

اسدی محتوای برنامه ها را شامل، برگزاری نماز جماعت، محفل های قرآنی و سخنرانی های مذهبی عنوان کرد و گفت: بدین منظور روحانیانی از قم برای سخنرانی و حضور در این مراسم به شیراز می آیند .

429 کلیک ها  چهارشنبه, 12 آبان 1395 09:50
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا