جنين 35 ساله در شکم پيرزن 73 ساله ! + عکس

جنین 35 ساله
جنین 35 ساله  
جنين 35 ساله در شکم پيرزن 73 ساله ! + عکس جنین 35 ساله

راستین آنلاین داستان از اين قرار است که دو روز پيش تيمي از پزشکان در شهرک "تمالوس" در غرب ايالت "سکيکده" الجزاير به زن سالخورده اي برخورد کردند که به مدت 35 سال جنين سنگ شده اي را با خود حمل مي کرد. پزشکان پس از انجام آزمايش هاي راديولوژي و سي تي اسکن متوجه وجود اين جنين شدند.
پزشکان دريافتند که جسم عجيبي در شکم اين پيرزن و نه در داخل رحم، وجود دارد. پس از آن مشخص شد که جنين سنگ شده به وزن 2 کيلوگرم، به مدت 35 سال در شکم اين پيرزن وجود داشته است. نکته عجيب تر اين است که اين جنين تا ماه هفتم رشد کرده و دست و پا و سر و شکم آن شکل گفته است اما حالت سنگي گرفته است.
تصاوير راديولوژي، در پديده اي نادر جنين سنگي را نشان داد که بيشتر شبيه موميايي فراعنه است. تمام اعضاي بدن اين جنين در بيرون از رحم شکل گرفته است بدون اينکه باعث خونريزي داخلي براي مادر شوند يا با ايجاد عفونت، جان او را به خطر بيندازد.
اين پيرزن نيمي از عمر خود را با اين جنين سرکرده بدون اينکه متوجه وجود آن شود. جالب اينجاست که در اين مدت جنين سنگي هيچ نوع بيماري ديگري را براي مادر ايجاد نکرده و در تمام مدت زياني به وي نرسانده است. البته پس از گذشت تمام اين سال ها، چيزي که باعث مراجعۀ زن به پزشک شد ارتباطي به وجود اين جنين سنگي نداشته است. اين پيرزن بدون خارج کردن جنين سنگين از شکمش، به بيمارستان بوحاره در سکيکده برگردانده شد.
گزارش هاي پزشکي فقط 300 مورد نادر از سنگ شدن جنين را در سراسر جهان شناسايي کرده اند که اولين مورد آن به سال 1582 ميلادي برمي گردد و مربوط به يک زن 68 ساله فرانسوي است که يک جنين سنگي را به مدت 28 سال در شکم خود نگه داشته بود. اين جنين پس از مرگ وي کشف شد.

انتهای پیام /  101
3737 کلیک ها  آخرین ویرایش در شنبه, 08 آبان 1395 08:10
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا