رئیس سازمان غذا و دارو عنوان کرد؛

نامه وزیر بهداشت
نامه وزیر بهداشت  
رئیس سازمان غذا و دارو عنوان کرد؛ نامه وزیر بهداشت

تبلیغات غیر واقعی در صدا و سیما باید متوقف شود

راستین آنلاین پیش از این نیز وزیر بهداشت، در نامه ای به رییس سازمان صدا و سیما خواستار توقف پخش تبلیغاتی در حوزه قرص های لاغری شده بود.

در این نامه هاشمی، خواستار عدم پخش تبلیغات یکی از شرکت هایی که ادعا می کرد قرص های گیاهی به منظور لاغری را تولید و عرضه می کند شده بود.

 ظاهرا بعد از ارسال این نامه پخش این آگهی از صدا و سیما متوقف شد ولی انگار اینگونه موضوعات تمامی ندارد زیرا هم اکنون  مدتی است نوع جدیدی از تبلیغات کالاهای مرتبط با سلامت در صدا و سیما و تقریبا در تمام شبکه های تلویزیونی رایج شده است .

 در این نوع تبلیغات شخصی در حدود 10 دقیقه ادعاهایی را در مورد یک کالا مطرح می کند. ادعاهایی مانند درمان قطعی ریزش مو، رویش مجدد مو و درمان قطعی طاسی یا درمان قطعی لاغری و امثال آن. 
تبلیغات شامپوهای درمان ریزش مو و طاسی سر از صدا و سیما به حدی تعجب برانگیز بود که سازمان غذا و دارو که متولی ارائه مجوز در حوزه بهداشتی و دارویی است با صدور اطلاعیه ای اینگونه تبلیغات را غیر واقعی خوانده و خواستار توقف پخش آن شد.
 همچنین دکتر رسول دیناروند رئیس این سازمان نیز  گفت: از پخش اینگونه تبلیغات آن هم از رسانه ملی اظهار شگفتی کرده  و واقعا نمی دانم در صدا و سیما چه می گذرد، آیا به مشکل بودجه ای خورده است، یا چه مشکلی دارد؟ جدیدا این نوع تبلیغات دیده می شود و خیلی هم عجیب است. وزارت بهداشت، کاملا با این تبلیغات مخالف است و به هیچ عنوان این تبلیغات و ادعاهای آنها را تایید نمی کنیم و به مردم می گوییم که این کالاها هیچ فرقی با کالاهای ماهواره ای ندارند و همان طور که قبلا به مردم گفته ایم که به تبلیغات این نوع کالاها در ماهواره ها توجه نکنند، الان هم در مورد این کالاها در صدا و سیما به مردم می گوییم که به این تبلیغات توجه نکنند و بدانند که این نوع تبلیغات و ادعاها از نظر قانونی هم ممنوع است.

انتهای پیام /  102
1009 کلیک ها  آخرین ویرایش در پنج شنبه, 06 آبان 1395 16:21
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا