یک پزشک آمریکایی برای لقاح مصنوعی اسپرم خود را استفاده می‌کرد

دادگاه شهر ایندیاناپلیس در ایالت ایندیانای آمریکا، از روز دوشنبه (۲۲ شهریور / ۱۲ سپتامبر) به وقت محلی پرونده دکتر دونالد کلاین، پزشک بازنشسته زنان و زایمان در آمریکا را آغاز کرده است.

این مرد ۷۷ ساله متهم است ده‌ها سال زنان مراجعه‌کننده به مطب خود را که خواستار داشتن فرزند از طریق لقاح مصنوعی بودند با استفاده از اسپرم‌های خود باردار کرده است. این پزشک که متخصص درمان ناباروری بوده، در ۵۰ مورد بدون اطلاع بیماران، از اسپرم های خود برای باروری مراجعه‌کنندگان استفاده کرده است.

روزنامه آمریکایی "واشنگتن تایمز" در این باره اعلام کرد که مقامات قضایی آمریکا اکنون به شکایت دو فرزندی رسیدگی می‌کند که از اسپرم‌های او به دنیا آمده و به سن بلوغ رسیده‌اند.

دکتر دونالد کلاین، پزشک بازنشسته زنان و زایمان در شهر ایندیاناپلیس متهم است پدر بیولوژیک دست کم هشت نفر است که جوان‌ترین آنها امروز ۳۰ ساله است.

دکتر کلاین به بیماران خود می‌گفته که اسپرم‌های به کار رفته برای باروری آنها را کارمندان بخش پزشکی و دانشجویان دانشکده پزشکی هدیه کرده‌اند و اسپرم هیچ یک از این افراد بیش از سه بار مصرف نشده است.

یکی از فرزندان بیولوژیک این پزشک با آزمایش ژنتیکی دی‌ان‌ای (DNA) در یک آزمایشگاه خصوصی، متوجه شده است که در بانک اطلاعات این آزمایشگاه دست‌کم هشت نفر دیگر هستند که باید از نظر ژنتیکی با او خویشاوند باشند.

دو فرزند بیولوژیک دیگر این پزشک با آزمایش‌هایی دیگر متوجه شده‌اند که مادرشان زیر نظر دکتر کلاین بوده و مشخصات ژنتیکی آنها با افراد بسیاری مشابه هستند.

پزشک انکار می‌کند

دکتر دونالد کلاین، پزشک بازنشسته زنان و زایمان در شهر ایندیاناپلیس آمریکا سوگند خورده است که او تنها زمانی از اسپرم‌های خود برای بارآوری زنان استفاده کرده که هیچ اسپرم تازه‌ای در بانک اهدای اسپرم موجود نبوده است.

دکتر کلاین همچنین اعلام کرده او امروز متوجه شده است که بارآوری زنان با اسپرم خود کار غلطی بوده است. او اما تاکید کرده تنها خواست او این بوده که آرزوی این زنان را در به دست آوردن فرزند برآورده کند.

به گزارش خبرگزاری آلمان این دکتر ۷۷ ساله در گذشته اعلام کرده بود که به هیچ وجه از اسپرم خود برای بارآوری زنان استفاده نکرده است. اما آزمایش‌های موجود نشان داده‌اند که او پدر دو زنی است که از او شکایت کرده‌اند.

دکتر دونالد کلاین نخستین پزشکی نیست که در آمریکا به اتهام استفاده از اسپرم خود برای بارآوری زنان پایش به دادگاه کشیده می‌شود. مشهورترین نمونه موردِ سسیل جاکوبسن بود که در سال‌های ۱۹۷۶ تا ۱۹۹۸ از راه استفاده از اسپرم‌های خود در مجموع ۷۰ کودک به دنیا آورد.

انتهای پیام /  راستین آنلاین
آخرین ویرایش در جمعه, 26 شهریور 1395 14:10
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا