هشدار جدي پژوهشگران به افرادچاق/ 8 نوع سرطان در کمين چاق ها

هشدار جدي پژوهشگران به افرادچاق/ 8 نوع سرطان در کمين چاق ها
این تصویر تزئینی است
  • پژوهش هاي جديد بين المللي بيانگر ارتباط چاقي با افزايش ابتلا به هشت نوع سرطان است.

افزايش وزن مي تواند خطر ابتلا به هشت نوع سرطان را افزايش دهد. افزايش وزن به ويژه مي تواند براي معده و دستگاه گوارش، مغز و ديگر اعضاي بدن خطرناک باشد.
سايت عربي 21 تأکيد کرد، بر اساس نتايج تحقيقات مرکز پژوهش هاي بين المللي سرطان که مقر آن درليون فرانسه است؛ افزايش وزن مي تواند ابتلا به سرطانهاي معده، کبد، کيسه صفرا، پانکراس، تخمدانها و غده تيروئيد را افزايش دهد.
نتايج تحقيقات منتشر شده درمجله پزشکي نيوانگلند، حاکي است افزايش وزن همچنين به افزايش ابتلا به تومور مغزي و سرطان مغز استخوان منجر مي شود.
مرکز سازمان بهداشت جهاني، در سال 2002 به اين نتيجه رسيد که افزايش وزن خطر ابتلا به سرطانهاي روده بزرگ، مري، کليه، پستان و رحم را افزايش مي دهد.
پژوهشگران بيش از هزار تحقيق درباره ارتباط افزايش وزن و خطر ابتلا به سرطان را تحليل کرده و به اين نتيجه رسيدند که جلوگيري از افزايش وزن در طول سالها مي تواند به کاهش خطر ابتلا به اين سرطانها منجر شود.
"گراهام کولديتز" رئيس کارگروه مرکز بين المللي تحقيقات درباره سرطان و يکي از اعضاي دانشکده پزشکي دانشگاه واشنگتن در سانت لوييز گفت:" مشکلات ناشي از سرطاني که به دليل افزايش وزن يا چاقي به وجود مي آيد، بسيار بيشتر از آن چيزي است که پيشتر تصور مي کرديم."
وي افزود: به تازگي ارتباط چندين نوع سرطان با وزن زياد کشف شده که پيش از اين اشاره اي بدان نشده بود.
معمولا بيماريهاي سرطاني بدون دليل مشخصي در بدن رشد مي کند که گاهي مربوط به ويروسها، آلودگي ها، عوامل ژنتيکي يا مواد اشعه دار است اما زندگي سالم و بهداشتي مي تواند نقش زيادي در پيشگيري در اين زمينه داشته باشد.
اين پژوهش حاکي است، چاقي عامل حدود 9 درصد از سرطانهاي زنان در امريکاي شمالي و خاورميانه است.
چربي زياد خطرابتلا به عفونتها را افزايش داده وموجب ترشح بيش از حد استروژن، تستوسترون و انسولين مي شود که گاهي به افزايش خطرابتلا به سرطان منجر مي شود.
حدود 640 ميليون نفر بزرگسال و 110 ميليون کودک درجهان مبتلا به چاقي هستند.
کولديتز گفت: رعايت زندگي سالم با رژيم غذايي متعادل، ثابت نگاه داشتن وزن، فعاليت جسمي و ترک سيگار مي تواند در کاهش ابتلا به سرطان نقش زيادي داشته باشد.

397 کلیک ها  یکشنبه, 07 شهریور 1395 06:30
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا