صدور کیفرخواست برای رسیدگی به پرونده مرگ کیارستمی

صدور کیفرخواست برای رسیدگی به پرونده مرگ کیارستمی
تهران، آخرین بدرود با سینماگر بزرگ
  • از سوی سازمان نظام پزشکی پرونده درمان عباس کیارستمی در ایران به هیئت بدوی انتظامی ارسال شده است. وکیل خانواده کیارستمی از مفاد این کیفرخواست اعلام بی‌خبری کرده و گفته است که قصد دارد جداگانه طرح شکایت کند.

قائم‌مقام معاونت انتظامی سازمان نظام پزشکی از بررسی پرونده پزشکی عباس کیارستمی،  در ۲۰ محور و ارسال آن به هیئت بدوی انتظامی خبر داده است.

به نوشته تارنمای "فرارو"، دکتر محسن خلیلی، از آخرین وضعیت رسیدگی به پرونده عباس کیارستمی گزارش داده و گفته است: «این پرونده در ۲۰ محور و از زمان درمان سرپایی در بیمارستان آراد تا زمانی که مرحوم علیرغم توصیه پزشک معالج به فرانسه سفر می‌کند، انجام شد و کمیسیون مربوطه در ۲۰ محور نظر داد.»

به گفته دکتر خلیلی، تنها در ۴ مورد از ۲۰ مورد اشکال دیده شده است "که دو مورد آن قصور پزشکی و دو مورد نیز قصور انتظامی بود". بر همین پایه کیفرخواست صادر و جهت صدور رأی به هیئت بدوی ارسال شد.

 

بیشتر بخوانید: 4 مورد قصور در پرونده پزشکی کیارستمی

 

شکایت خانواده کیارستمی

 

معاونت انتظامی سازمان نظام پزشکی از آنچه با پرونده درمان کیارستمی انجام داده، خانواده‌ی سینماگر را مطلع نکرده است.

عادل مقدس، وکیل خانواده کیارستمی، در گفت‌وگو با خبرگزاری کار ایران (ایلنا) می‌گوید از مفاد پرونده معاونت نظام پزشکی بی‌خبر است.

آقای مقدس در گفت‌وگو با ایلنا گفته است: «درخواست بررسی پرونده پزشکی عباس کیارستمی براساس گفته‌های آقای "مره صدق" نماینده مجلس شورای اسلامی، از طرف خانواده کیارستمی به عنوان اولیای دم نبوده بلکه بر اساس دستور وزارت بهداشت و درمان بوده است».

وکیل خانواده کیارستمی تصریح می‌کند: «پرونده وزارت بهداشت خواستار رسیدگی به پرونده عباس کیارستمی شده اما نتیجه‌ای که اعلام شده را نه من دیده‌ام و نه خانواده عباس کیارستمی و این که می‌گویند ۲۰ مورد بررسی و ۴ مورد تاییده شده، نمی‌دانیم چه مواردی بوده است.»

او تأکید کرد که به زودی از سوی خانواده عباس کیارستمی شکایتی به دادسرا ارائه خواهد شد.

عادل مقدس با اشاره به اهمیت این پرونده گفت: «اگر اثبات شود تقصیر و قصور پزشکی در پرونده عباس کیارستمی منجر به فوت وی شده است، پرونده تحت عنوان قتل غیرعمد بررسی می‌شود.»

خانواده کیارستمی پیش‌تر نیز به طور رسمی گفته بودند قصد دارند به طور رسمی شکایت کنند اما رسیدگی به پرونده را نخست به کمیسیون پزشکی ويژه سپردند.

424 کلیک ها  پنج شنبه, 28 مرداد 1395 12:52
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا