مديرعامل تامين اجتماعي کشور خبر داد:

سید تقی نوربخش
سید تقی نوربخش  
مديرعامل تامين اجتماعي کشور خبر داد: سید تقی نوربخش

تامین اجتماعی هتل و بیمارستان در شیراز می سازد

سيدتقي نوربخش ظهر چهارشنبه 27 مرداد در يك كنفرانس خبري در شيراز، گفت: استان فارس با داشتن 700 هزار بیمه شده  از بزرگترين استان‌هاي كشور و جزو 5 استان اول به لحاظ تعداد بيمه‌شده و مستمري‌بگير است،

مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه، افتتاح 36 پروژه در هفته دولت در 14 استان، در حالي انجام مي‌شود كه در هفته تامين اجتماعي نيز 40 پروژه در 17 استان به ارزش حدود 400 ميليارد تومان به بهره‌برداري رسيده بود.

وی افزود: در استان فارس نیز در هفته دولت پروژه درماني مرودشت به بهره برداری می رسد. این در حالی است که در هفته تامين اجتماعي نيز پروژه‌هاي فسا، استهبان و لامرد به بهره‌برداري رسيده بود.

نوربخش همچنين در خصوص وضعيت بيمارستان دوم تامين اجتماعي شيراز نيز گفت: احداث اين بيمارستان تا پايان امسال و به صورت فاينانس با مشاركت يكي از بانك‌هاي معتبر و يكي از شركت‌هاي سازنده بيمارستان استاندارد اروپايي، آغاز خواهد شد.

وي با بيان اينكه ساخت اين بيمارستان طي 12 سال گذشته به دلايلي با مشكلات و فراز و نشيب‌هايي همراه بوده است، ابراز اميدواري كرد كه احداث بيمارستان 330 تختخوابي تامين اجتماعي شيراز، 36 ماه پس از آغاز عمليات اجرايي تمام شود.

نوربخش پروژه گلخون را يكي ديگر از طرح‌هاي مد نظر تامين اجتماعي در فارس و شيراز اعلام و اضافه كرد: اين پروژه، يك هتل است كه توسط هلدينگ گردشگري تامين اجتماعي با عنوان "هكتا" كار ساخت آن دنبال مي‌شود و مذاکرات لازم با مسئولان استان به نتیجه رسیده است .

او از آغاز پرداخت مابه‌التفاوت فروردين و ارديبهشت مستمري‌ بگيران كشور طی 3 روز آینده خبر داد و گفت: كل اين مبلغ 720 ميليارد تومان است كه بخشي از آن فردا(پنجشنبه) و بخشي ديگر روز شنبه به حساب مستمري‌ بگيران واريز مي‌شود.

مدير عامل تامين اجتماعي با اشاره به شکست اجرای طرح (حذف دفترچه تامين اجتماعي) در 5 سال قبل با حدود 17 ميليارد تومان هزينه، تاکید کرد: اين‌ بار با بر طرف کردن اشکالات، طرح مذکور با موفقیت در تهران انجام شد.

وي ضمن تاکید براین که، طرح حذف دفترچه صرفه جویی 20 میلیارد تومانی را در پی داشت، گفت: هزينه صدور و چاپ دفترچه براي سازمان، حدود 65 ميليارد تومان هزینه در بر دارد.

نوربخش گفت: اجرای طرح حذف دفترچه به معنی الزام داشتن کارت هوشمند نیست، و بیمه شده می تواند با استفاده از کد ملی خود نیز از مزایای سازمان بهره مند شود.

 او تصريح كرد: پس از تهران، این طرح را استان های خراسان رضوي، يزد، همدان و فارس به اجرا در می آید.

نوربخش به دنبال سئوال یکی از خبرنگاران مبنی بر راست یا دروغ بودن شکاست مرتضوی از سازمان تامین اجتماعی، ضمن تایید شکایت مرتضوی، گفت: در طرح شكايت آقاي مرتضوي از وكيل تامين اجتماعي، قاضي پرونده وثيقه را به اخذ قيد شرف، تبديل كرده است.

انتهای پیام /  102
952 کلیک ها  آخرین ویرایش در چهارشنبه, 27 مرداد 1395 19:36
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا