یک نسخه خانگی براي دوباره سفيد کردن پوست

یک نسخه خانگی براي دوباره سفيد کردن پوست
سفیدکردن پوست
  • اين نسخه هاي طبيعي را دنبال كنيد تا از پوست برنزه خود رهايي يابيد.

گذراندن تعطيلات در كنار دريا و استخر يا استفاده از دستگاه‌ سولاريوم محبوب‌ترين فعاليت اين روزها باشد اما چنين كاري تاثيرات خود را روي پوست شما مي‌گذارد ما به شما كمك مي كنيم تا از اين پوست برنزه خود خلاص شويد و به حالت اول خود بازگرديد. اين نسخه هاي طبيعي را دنبال كنيد تا از پوست برنزه خود رهايي يابيد.

يكي از خوبي‌هاي تابستان براي خانم‌ها آفتاب تندي است كه پوست آنها را برنزه مي‌كند. به‌نظر مي‌رسد، گذراندن تعطيلات در كنار دريا و استخر يا استفاده از دستگاه‌ سولاريوم محبوب‌ترين فعاليت اين روزها باشد اما چنين كاري تاثيرات خود را روي پوست شما مي‌گذارد، حتي اگر به خطرات آن كاري نداشته باشيد ممكن است دلتان بخواهد به رنگ طبيعي خود برگرديد. ما به شما كمك مي كنيم تا از اين پوست برنزه خود خلاص شويد و به حالت اول خود بازگرديد. اين نسخه هاي طبيعي را دنبال كنيد تا از پوست برنزه خود رهايي يابيد.

لايه برداري كنيد

وقتي پوست خود را لايه‌برداري كنيد، سلول‌هاي مرده پوست‌تان از بين مي‌رود. اين روش مي‌تواند به راحتي پوست برنزه شما را از بين ببرد. وقتي صورت خود را لايه‌برداري مي‌كنيد از اسكرابي استفاده كنيد كه دانه‌هاي ريز نرم داشته باشد تا صورت شما را دچار التهاب يا خراشيدگي نكند. همچنين مراقب باشيد اسكراب را با ملايمت استفاده كنيد و بيش از حد آن را روي پوست خود نماليد. زمان لايه‌برداري بدن، مي‌توانيد از اسكراب‌هاي معمولي بدن استفاده كنيد كه حاوي نمك طبيعي هستند. اما اگر پوست شما سخت برنزه و سوخته شده است، سعي كنيد تمامي آن را در يك مرحله برنداريد چون ممكن است به پوست شما آسيب برسد.

زندگي شيرين

شكر و گليسيرين: در يك كاسه يك‌دوم فنجان شكر، چند قطره گليسيرين و يك‌چهارم فنجان آبليمو را مخلوط كنيد. اين اسكراب را روي نواحي برنزه شده پوست خود بماليد. شكر پوست شما را به خوبي لايه‌برداري كرده و گليسيرين آن را نرم خواهد كرد در حالي كه ليمو برنزگي پوست شما را روشن‌تر خواهد كرد.

يك شوينده مناسب

آبليمو: آبليمو از تركيباتي است كه براي از بين بردن رنگ برنزه پوست بسيار استفاده و امتحان شده است. ليمو را قاچ كرده و روي ناحيه‌اي كه برنزه شده بماليد. 2 دقيقه آن را ماساژ دهيد و به‌مدت 10 دقيقه آن را به حال خود رها كنيد سپس مثل هميشه دوش بگيريد. اسيد سيتريك داخل آبليمو، سلول‌هاي مرده را از بين مي‌برد و در نتيجه پوست برنزه شده به خوبي از بين مي‌رود. با اينكه اين شيوه به شما كمك خواهد كرد تا احساس تازگي كنيد اما هنگام به كار بردن آن دقت كنيد، اگر پوست‌تان شروع به خارش كرد، آن را سريع بشوييد. اين امكان هم وجود دارد كه پوست شما حساس شود، از اين‌رو قادر به تحمل تاثير اين اسيد روي پوست‌تان نخواهد بود.

يك تركيب عجيب

كشك و زردچوبه: كشك هم مانند ليمو، اسيد طبيعي دارد و به از بين بردن برنزگي پوست كمك ميكند. مقداري ماست خنك را در يك كاسه هم زده و اندكي زردچوبه به آن اضافه كنيد. آن را به‌صورت، گردن و نواحي‌ برنزه شده بماليد. بگذاريد 30 دقيقه بماند تا كاملا خشك شود و سپس آن را با آب سرد بشوييد. زردچوبه نيز كمك خواهد كرد تا درخششي روي پوست شما به‌وجود آيد كه رنگ برنزه آن را به راحتي بپوشاند.

سيب‌زميني ليمويي درست كنيد

سيب‌زميني: سيب‌زميني تنها به درد درست كردن غذاهاي خوشمزه براي حس چشايي شما نيست بلكه مي‌تواند روي پوست هم معجزه كند. براي كمرنگ كردن برنزگي روي پوست، آب سيب‌زميني را روي آن بزنيد. براي تاثير بيشتر مي‌توانيد به آب سيب‌زميني يك قاشق سوپ‌خوري آبليمو هم اضافه كنيد. اين معجون را با پنبه روي پوست‌تان بماليد و بگذاريد 15 دقيقه بماند. اين كار را هر روز انجام دهيد تا رنگ طبيعي پوست‌تان به حالت اول بازگردد.

و اما پيشگيري بهتر است

جداي از اينها، مي‌توانيد از خمير چوب صندل، عسل و پوست انبه يا موز له شده براي از بين بردن رنگ برنزه پوست خود استفاده كنيد. اما بهترين كار اين است که قبل از رفتن به مكان‌هاي آفتابي وسايل و ابزار پيشگيرانه را همراه داشته باشيد. هميشه عينك آفتابي بزنيد و براي محافظت از خودتان در برابر نور مستقيم خورشيد از كرم‌هاي ضد‌آفتاب استفاده كنيد. آب‌رساني به پوست را فراموش نكنيد كه امري بسيار مهم براي سلامت نگه داشتن پوست و كاهش تاثيرات اشعه‌هاي آسيب‌رسان آفتاب است.

433 کلیک ها  شنبه, 23 مرداد 1395 01:24
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا