دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور عنوان کرد؛

علی اصغر احمدی
علی اصغر احمدی  
دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور عنوان کرد؛ علی اصغر احمدی

ضرورت ایجاد شهر در سایه در کنار کلان شهر ها

علی اصغر احمدی ظهر امروز سه شنبه 19 مرداد، در نشست آموزشی تخصصی مدیریت بحران ویژه مدیران عامل مناطق مختلف کشور با بیان اینکه مدیریت دربحران مدیریت واقعی است، افزود: در مدیریت دو عنصر قدرت ریسک پذیری و فرماندهی حرف اول را می زند .

وی ادامه داد با تاکید بر اینکه هلال احمریک جمعبت خیریه ای، غیر انتفاعی و مستقل است، گفت: ما تحت امر هیچ دستگاهی نیستیم زیرا اگر تحت امر جایی بودیم جزء دستگاه های اجرایی محسوب می شدیم.

احمدی تصریح کرد: اگر حاکمیت یک ماموریتی به ما محول می کند باید امکانات، پول وهزینه آن نیز بدهد .

دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور با اشاره به چگونگی در اختیار گذاشتن هلی کوپتر هلال احمر، پرسید: کدام نیروی نظامی هلی کوپترش را بدون صدور امریه به پرواز در می آورد که از ما انتظار دارند بدون هماهنگی این کار را انجام دهیم.

وی در ادامه از ضرورت طرح ایجاد شهر های درسایه سخن به میان آورد و گفت: باید مکان هایی برای مردم به خصوص در شهر های بزرگ، هنگام بروز حوادث در نظر بگیریم که از امکانات اولیه مانند آب، برق، شبکه فاضلاب و درخت برخوردار باشد.

احمدی با تاکید بر اینکه این مکان ها باید در اطراف شهرها در نظر گرفته شود گفت: این مکان ها باید به شکلی محیا شود که در حالت عادی به عنوان گردشگاه و پارک از آن بشود استفاده کرد و در زمان رخ دادن حوادث با نصب چادر اکان جا دادن تعداد زیادی از مردم در آنجا میسر باشد.

دبیر جمعیت هلال احمر کشور همچنین ایجاد نیروی واکنش سریع را از ضرورت های هلال احمر عنوان کرد و افزود: برای ایجاد این نیرو هیچ استخدام و یا مکان جدیدی در نظر نباید گرفته شود .

احمدی ادامه داد: در گام اول باید از سیستم کادر خودمان استفاده کنیم، به این شکل که از هر شعبه در شهرستان ها 5 نفر در نظر بگیریم و در مراکز استان نیز به همین تعداد در هر شعبه به عنوان نیروی آماده و واکنش سریع آماده باشند.

وی در شهرهای کوچک استفاده ازمکان هایی مانند مساجد و مدارس و یا خانه های کشاورز را برای این منظور پیشنهاد کرد که می شود در ایام وضعیت عادی به عنوان کلاس های مختلف هم از آن ها استفاده کرد.

احمدی در پایان باتاکید بر سیاسی نبودن فعالیت های هلال احمر، گفت: به هیچ وجه نباید این فعالیت ها رنگ ولعاب سیاسی به خود بگیرد.

انتهای پیام /  102
960 کلیک ها 
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا