لاغر شدن شیشه ای /اعتیادسهم علاقمندان به تناسب اندام

لاغر شدن شیشه ای /اعتیادسهم علاقمندان به تناسب اندام
محمدرضا ابراهیمی
  • تب لاغرشدن و تناسب اندام آفتی است که این روزها به جان سلامت جسم و روان جامعه خصوصا زنان افتاده است.

به اعتقادکارشناسان مسائل اجتماعی مسائل روانی- اجتماعی گرچه همیشه  منجر به مرگ و میر نمی شود، اما می تواند منجر به انزوا، آسیب های اجتماعی و طرد اجتماعی در جوانان شود .

یکی ازاتفاقات ناگواری که طی چند سال اخیر درکشور ما رخ داده است،افزایش میل به لاغری و تناسب اندام  بین زنان ،با استفاده از قرص و داروهایی است که پایه اساسی ساخت آنها مواد مخدر صنعتی یا دارویی است.

به اعتقاد کارشناسان گرچه اعتیادهم برای زن بد است هم برای مردم امااعتیاد زنان آسیب‌های جبران ناپذیری را بر جامعه وارد می‌کند و خطرات آن به مراتب بیش از اعتیاد مردان است.

مربیان ورزشی سفیر مبارزه با موادمخدرصنعتی باشند

در حالیکه "آمفتامین"عمده ترین ماده تشکیل دهنده این قرص ها است که دارای خاصیت‌های لحظه‌ای و کاذب است و اغلب آنها سیستم‌های عصبی و چربی‌های طبیعی بدن را از بین می‌برند وشتاب استفاده از این نوع داروها در جامعه به شدت سرعت گرفته است، دبیرشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدراستان فارس این اتفاق را اتفاقی ناگوار می داند و می گوید: جامعه نیازمندیک حرکت بزرگ اجتماعی برای مقابله با مواد مخدر صنعتی است.

محمدرضا ابراهیمی که در کارگاه آشنایی با سوء مصرف موادنیروزاو داروهای لاغری اداره کل ورزش و جوانان فارس سخن می گفت،نقش مربیان ورزشی را به عنوان  سفیر مبارزه با موادمخدرصنعتی نقشی مهم ارزیابی کرد و افزود:یکی از جوامع هدفی که تولیدکنندگان این نوع مواد انتخاب کرده اند،باشگاه های ورزشی است.

فرمول ساخت  شیشه انحصارادراختیاراسرائیل است

وی که معتقد است فرمول ساخت  شیشه انحصارادراختیاراسرائیل است می گوید: حفظ تناسب اندام و مراقب سلامت خود بودن زمانی قابل تحسین است که کاهش وزن همراه با تغذیه مناسب و راهکارهای عاقلانه باشد.

به اعتقادابراهیمی در این بین برخی افراد به قدری به تناسب اندام و کاهش وزن اهمیت می دهند که حتی حاضرند برای رسیدن به وزن ایده آل بدون آنکه عوارض و روش رسیدن به وزن مناسب برایشان اهمیتی داشته باشد، از سلامتی و گاهی جان خود نیز بگذرند.

ابراهیمی آرایشگاه ها ،خیاطی ها و دیگر مراکز تجمع زنان را از دیگر جوامع هدف فروش داروهای لاغری آلوده به مواد مخدرمی داند و می گوید: دراین گونه اماکن  افراد سودجو با دادن شعارها و تبلیغاتی مانند ، کاهش وزن در کوتاه ترین زمان ممکن، بدون هیچ عوارضی خیلی لاغر شوید، لاغری ۱۰۰ درصد تضمینی‏، لاغری بدون بازگشت و ...با ترغیب زنان به مصرف اینگونه دارو ها ، به راحتی سرنوشت یک فرد و خانواده او را دچار تغییرو خسرانی جبران ناپدیر می کنند.

ادعای رفع چین و چروک پوست با مصرف شیشه

دبیرشورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدراستان فارس با هشدار نسبت به اغفال بخش زیادی از زنان جامعه توسط اینگونه تبلیغات برخی از سالن‌های زیبایی بانوانرا محل مناسبی برای تجارت مرگ می داند و می گوید:در این آرایشگاه ها  مواد مخدر "شیشه" به عنوان ماده ‌ای موثر برای از بین بردن چین و چروک‌ های صورت و البته موثرترین ماده برای لاغر شدن به مشتریان خود معرفی می شودو متاسفانه  برخی از بانوان نیز که زیباتر شدن برایشان در الویت قرار دارد، پس از چندبار شنیدن تبلیغات، وسوسه شده تا حداقل برای یکبار هم که شده این ماده را استفاده کنند اما بعد از مدت کمی کاملا به آن وابسته می‌ شوند و به این دارو اعتیاد پیدا می کنند.

ابراهیمی اعتیاد به موادمخدر شیشه را اعتیادی زنانه می داند و می افزاید: با توجه به میزان آسیب پذیری زنان در برابر خطرات و آسیب‌های اجتماعی مواد مخدر باید برنامه‌های مدونی برای پیشگیری و آگاه سازی آنها از سوی نهادها و سازمان‌های مرتبط انجام گیرد و باید نظارت دقیقی بر کار باشگاه‌های ورزش و نیز مکان‌هایی مثل آرایشگاه‌های زنانه صورت گیرد تا شاهد بروز آسیب جدی اعتیاد که باعث نابودی کانون گرم خانواده‌ها و نیز موجب از بین رفتن زنان کشور می‌شود نباشیم.

394 کلیک ها  چهارشنبه, 30 تیر 1395 13:31
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا