کامنت در اینستاگرام سن شما را لو میدهد!

کامنت در اینستاگرام سن شما را لو میدهد!
   

گروهی از محققان در دانشگاه «پن» با بررسی رفتارهای افراد در شبکه‌های اجتماعی موفق به برآورد سن تقریبی این کاربران شدند. این گروه تحقیق با استفاده از داده‌هایی مانند تعداد عکس‌های منتشر شده، بازبینی عکس‌های قدیمی و لایک‌ها و کامنت‌های افراد در شبکه اجتماعی اینستاگرام موفق شدند فرآیندی برای تشخیص رنج سنی آنها ابداع کنند.

 براساس این تحقیق، نوجوانان عادت دارند عکس‌های قدیمی خود را بازبینی کنند و آنهایی را که محبوبیت کمتری دارند، حذف کنند. آنها درباره دریافت لایک بسیار حساس هستند و هر عکسی را منتشر نمی‌کنند.

از سوی دیگر نوجوانان به بررسی عکس‌های دیگران و اظهارنظر درباره آنها نیز علاقه‌مندند و درباره خود فقط احساسات لحظه‌ای و خوشی و ناخوشی‌شان را منتشر می‌کنند؛ در حالی که بزرگسالان در اینستاگرام احساسات و جزئیات بیشتری از زندگی خود را می‌نویسند و چندان علاقه‌ای به حذف و اضافه عکس‌های قدیمی ندارند.

این تحقیق همچنین مشخص کرده است که بزرگسالان توجه زیادی به محبوبیت خود ندارند در حالی که نوجوانان نخستین اهمیت را برای محبوبیت قائل هستند.

تیم تحقیق علت انتخاب اینستاگرام را جمعیت 500 میلیونی کاربران آن که نسبت به شبکه‌های اجتماعی فیس‌بوک و توییتر کمتر است عنوان کرده و از سوی دیگر توضیح داده است که رفتارها و واکنش‌های افراد در این شبکه بسیار ساده‌تر از شبکه‌های دیگر است. به‌عنوان نمونه یک لایک یا علامت قلب در توییتر و فیس‌بوک می‌تواند به معانی مختلفی عنوان شود که از آن جمله: «خوشم آمد»، «این مطلب را دیدم» یا حتی «این مکالمه را تمام کن» باشد در حالی که این پیچیدگی در اینستاگرام وجود ندارد.

انتهای پیام /  راستین آنلاین
888 کلیک ها  آخرین ویرایش در یکشنبه, 27 تیر 1395 23:17
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا