نايب رئيس شوراي شهر شيراز:

محمود رضا طالبان
محمود رضا طالبان  
نايب رئيس شوراي شهر شيراز: محمود رضا طالبان

استفاده از فارغ التحصيلان رشته مرمت عملياتي مي شود

محمودرضا طالبان در گفت و گو با خبرنگاران، با يادآوري اينكه، اكنون در شيراز تعداد معدود و انگشت‌شماري مرمت‌کار ماهر ابنیه تاریخی حضور و فعاليت دارند، افزود: این افراد به‌دلیل سن بالا، توان انجام تمام فعالیت‌های مرمتی را در يك بازه زماني كوتاه و به شكلي موثر، ندارند.

طالبان با اشاره به وجود آثار و ابنيه تاريخي متعدد در شيراز و نيازهاي موجود براي سرعت بخشيدن به مرمت اين بناها با هدف پيشگيري از تخريب بيشتر، تصريح كرد: تربیت و آموزش نیروهای جوان خصوصا فارغ‌التحصيلان دانشگاهي، با هدف سرعت بخشیدن به مرمت ابنیه تاریخی از اهميت ويژه‌اي برخوردار است.

طالبان گفت: هم‌اينك بيش از 100 نفر فارغ‌التحصيل رشته مرمت، در شيراز وجود دارد كه امكان كافي براي استفاده از توان تخصصي و علمي آنان ايجاد نكرده‌ايم، می‌توان با بهره‌گیری از دانش تجربي استادكاران ماهر، زمينه انتقال تجربه را به اين دانش‌آموختگان فراهم و با استفاده مناسب از تلفيق علم، تجربه و نیروی جوانی، زمینه اجرای طرح‌های مرمتی را بيش از اكنون فراهم کرد.

این عضو شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه کمیته 4 نفره سازمان نظام مهندسي استان فارس، این پیشنهاد را پذیرفته است، گفت: بايد هرچه سريع‌تر زمينه را براي حضور فارغ‌التحصيلان رشته مرمت، در عرصه عملي كار فراهم كرد.

وی با بیان اینکه می‌توان در آینده با همکاري سازمان نظام مهندسی، برای فارغ‌التحصیلان رشته مرمت ابنیه تاریخی، کد تخصصی تعریف کرد، گفت: با چنين اقدامي، این مهندسان مرمت نیز می‌توانند مانند سایر مهندسان، براساس میزان توان تخصصی کسب شده، دارای کد باشند.

طالبان تصریح کرد: با این اقدام، آینده مرمت ابنیه تاریخی را تضمین و زمینه اشتغال تعداد زیادی از فارغ‌التحصیلان دانشگاهي را بسترسازی کرده‌ایم. از طرفي شيراز در آموزش و صدور نيروي تخصصي مرمت، پيشتاز باشد.

نایب رئیس شورای اسلامی شهر شیراز گفت: در آینده می‌توان امیدوار بود که از دانشگاه‌های معماری شیراز، فارغ‌التحصیلانی در رشته مرمت به جامعه معرفی شوند که علاوه بر توان علمی و آکادمیک، دارای مهارت‌های فنی و تجربی نیز باشند.

سرويس اجتماعي راستين آنلاين

انتهای پیام /  102
1129 کلیک ها  آخرین ویرایش در شنبه, 26 تیر 1395 14:31
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا