پنج شنبه, 28 تیر 1397 00:20

شهردار شيراز:

شهردار شيراز:
پاك فطرت شهردار شيراز
  • شهردار شيراز گفت: برنامه‌ريزي قبل از وقوع بحران به‌معني اجرايي كردن اصول پدافند غيرعامل است.
برنامه ريزي قبل از بحران از اصول پدافند غير عامل است

علي‌رضا پاك‌فطرت شنبه 26 تير در جمع معاونان و مديران شهرداري شيراز لزوم تمركز تلاش‌ها و چاره‌انديشي‌ها قبل از وقوع يك بحران در راستاي كاهش آسيب‌ها دانست و گفت: درصد بالايي از اقدامات مديريت بحران به برنامه‌ريزي صحيح و اصولي قبل از وقوع يك بحران باز مي‌گردد.

وي با بيان اينكه، همانگونه كه ما در مورد عملكرد گذشتگان قضاوت مي كنيم، آيندگان هم عملكرد ما را قضاوت خواهند كرد، افزود: مسئولین باید به فکر بحران و مدیریت پيامدهاي آن باشند،

شهردار شيراز گفت: تجهیزات مناسب و نحوه مدیریت اين امكانات و جانمایی مطلوب بسيار اهميت دارد اما تجهیزات نباید در يك نقطه دپو شود بلكه بايد نقاط مختلفي را براي استقرار صحيح تجهيزات پيش‌بني كرد تا متناسب با شرايط استفاده مطلوبي از آنها بشود.

پاک‌فطرت تاكيد دارد كه توجه به برنامه‌ريزي قبل از وقوع بحران به‌معني اجرايي كردن اصول پدافند غيرعامل است و در مديريت بحران بايد تمام سناريوها مد نظر قرار گرفته و از قبل نقش و جايگاه و وظايف تمام افراد مشخص شود.

شهردار شيراز مدیریت هوشمند را مديريتي كيفي ارزيابي و اضافه كرد: مديريت هوشمند امري كمي نيست.

وی در بخش ديگري از سخنان خود، ميانگين زمان رسيدن ماموران آتش‌نشاني به محل حادثه را نزديك به استانداردهاي جهاني توصيف و اضافه كرد: شهرسازی نامناسب در هر نقطه‌ای از دنیا این زمان را افزایش می‌دهد پس با شهرسازی علمی، كاهش آسيب‌هاي ناشي از حوادث غيرمترقبه و طبيعي، قابل حصول است.

پاك‌فطرت با اشاره به اقدامات مختلف شهرداري شيراز در راستاي مديريت بحران، از افتتاح دو ایستگاه آتش‌نشانی در آينده‌اي نزديك در 2 نقطع استراتژيك شيراز خبر داد و گفت: با اضافه شدن اين 2 ايستگاه، جمع ايستگاه‌هاي آتش‌نشاني كلان‌شهر شيراز به 19 واحد خواهد رسيد كه اين موضوع نقشي غيرقابل انكار در مديريت بحران دارد.

شهردار شيراز همچنين به افزايش تعداد مجتمع‌هاي تجاري در نقاط مختلف اين كلان‌شهر اشاره و لزوم توجه سازندگان و بهره‌برداران از مراكز تجاري و شهروندان به مسائل و تامين تجهيزات استاندارد ايمني در تمام واحدهاي تجاري را يادآور شد.

سرويس اجتماعي راستين آنلاين

406 کلیک ها  شنبه, 26 تیر 1395 04:51
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا