ناآرامی و درگیری با پلیس درمنطقه عسلویه و نخل تقی

ناآرامی و درگیری با پلیس درمنطقه عسلویه و نخل تقی
درگیری در نخل تقی
  • به دنبال شلیک نیروی انتظامی و کشته شدن یک نفر به ظن قاچاق ، شهر نخل تقی در نزدیکی عسلویه استان بوشهر فضای نا آرامی به خود گرفت.

حادثه حوالی ساعت 16 روز چهارشنبه و زمانی آغاز شد که یک مامور نیروی انتظامی به موتور سواری در حین خروج از اسکله نخل تقی به ظن قاچاق دستور ایست می دهد که گویا بدلیل بی توجهی به آن ، مامور پلیس اقدام به تیر اندازی کرده که منجر به مرگ این فرد می گردد.

ساعتی پس از آن برخی از اهالی نخل تقی مقابل پاسگاه این شهر تجمع کرده که منجر به درگیری میان آنها و پلیس شد  که طبق خبرهای غیر رسمی چهار مجروح داشته است .

  این اتفاقات، شهر نخل تقی از توابع شهرستان عسلویه را ملتهب کرد و تا زمان انتشار این گزارش ، خبرهایی مبنی بر برخی اعتراضات مردمی مخابره شده است.

فرماندهی انتظامی استان نیز حوالی غروب چهارشنبه در اطلاعیه ای کوتاه که توضیحات دقیقی درباره ابعاد ماجرا ارائه نکرده ، از تحت کنترل بودن اوضاع شهر نخل تقی خبر داده است. در این اطلاعیه آمده است:

«بعداز ظهر چهارشنبه 16تیرماه در حین تخلیه بار قاچاق در نخل تقی عسلویه پس از حضور نیروهای پلیس و درگیری بین پلیس و قاچاقچیان یکی از قاچاقچیان کشته می شود.

هم اکنون با حضور شخص فرمانده انتظامی استان در محل درگیری ، همراهی قابل تقدیر مردم و مسئولین شهرستان و اعزام نیروهای کمکی از مرکز استان و شهرستانهای همجوار اوضاع تحت کنترل پلیس است».

بر اساس قانون بکار گیری سلاح توسط ماموران انتظامی ، باید سه مرحله دستور ایست با فاصله صورت گرفته سپس شلیک هوایی انجام شده و در صورت عدم توجه مضنون، متناسب با اهمیت موضوع شلیک از کمر به پایین صورت بگیرد.

همچنین فرماندهی انتظامی استان بوشهر در دومین اطلاعیه خود درباره حادثه امروز اعلام کرد:« تعداد کشته های این حادثه یک نفر بوده وضمن تشکر از همراهی مردم و مسئولین شهرستان عسلویه که منجر به آرام شدن فضای شهر شده ، از شهروندان درخواست می شود از انتشار خبرهای کذب و فاقد اصالت درباره حادثه نخل تقی که منجر به تشویش اذهان عمومی می شود خود داری نماید . در غیر این صورت پلیس فتا ماموریت رصد و برخورد با انتشار موارد خلاف واقع را دارد.»

برخی گزارش ها از کشته شدن 2 نفر دیگر در درگیری پلیس با مردم خبر می دهد که تاکنون توسط مسئولین تاییدنشده است.

یاد آور می شود آخرین اخبار حاکی از فرو نشست درگیری ها دارد بگونه ای که آرامش در سطح شهر حاکم است .

سرویس اجتماعی راستین آنلاین

1193 کلیک ها  پنج شنبه, 17 تیر 1395 08:19
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا