آماده جذب سرمایه گذاران هستیم /ارائه عملکرد شهرداری شیراز

آماده جذب سرمایه گذاران هستیم /ارائه عملکرد شهرداری شیراز
   
آماده جذب سرمایه گذاران هستیم /ارائه عملکرد شهرداری شیراز |||| ||||

شهردار شیراز از جذب ۳۵ درصد اوراق مشارکت کشور خبر داد و گفت : در پروژه های شیراز آمادگی جذب سرمایه گذار را داریم.

شهردار شیراز امروز شنبه ۲۷ فروردین در نشست خبری که با حضور خبرنگاران برگزار شد، ضمن تبریک میلاد امام حسن مجتبی (ع) با بیان به اینکه سال ۱۴۰۰ با تمام فراز و نشیب ها تمام شد. گفت : شهرداری شیراز عملکرد مطلوبی داشت .

به گزارش راستین آنلاین سید احسان اصنافی با اشاره به افزایش بودجه سال ۱۴۰۰ افزود: بودجه به بیش از ۹ هزار و ۲۸۴ هزار میلیارد تومان افزایش یافت .

 

به گفته او تا پایان سال ۹ هزار و ۱۵۰ میلیارد تحقق بودجه داشتیم که بیش از ۹۸ درصد تحقق بودجه را به انجام رساند.

 

اصنافی در ادامه سخنان خود گفت : امسال شاهد افزایش دو و نیم برابری بودجه مصوب نسبت به سال قبل بوده ایم.

 

او تاکید کرد: در زمینه شفاف سازی، اوراق مشارکت و تامین مالی و … اقدامات خوبی به انجام رسیده است .

 

همچنین ۵۰۰ میلیارد ریال برای قطار شهری، ۲۰۰ میلیارد برای اتوبوس و ۱۵۰ میلیارد بافت های فرسوده، اوراق اختصاص یافت.

 

شهردار شیراز با بیان اینکه شهرداری شیراز بیش از ۳۵ درصد اوراق مشارکت کشور را جذب کرده است ، اظهار کرد: با ارزش بالغ بر ۹ هزار میلیارد ریال در پروژه های شیراز آمادگی جذب سرمایه گذار داریم.

 

اصنافی گفت: در توسعه میدان تره بار، سایت های ساماندهی مشاغل در قسمت شرقی شهر، شهرسازی، حرکت در توسعه شهر هوشمند، شهرداری الکترونیک و … شهرداری شیراز پیشرفت مطلوبی در نیمه دوم سال گذشته کسب کرده است.

 

او افزود: به مجموع درخواست های ثبت شده در شهرداری الکترونیک تا پایان اردیبهشت در کمتر از یک هفته پاسخ داده خواهد شد و در تفکیک میزان کار شهرداری شیراز و زمان تطبیق خود شهروند در سیستم قابل تفکیک شده است.

 

شهردار شیراز با اشاره به حوزه حمل و نقل عمومی و قطار شهری شیراز عنوان کرد: ایستگاه دولت در شب عید آسفالت و مسیر آزاد شد و در بهمن ماه تست گرم خط ۲ متروی شیراز به انجام رسید و تحولات و پیشرفت این خط در حال حاضر ملموس و امیدواریم برای هفته شیراز سال ۱۴۰۲ شاهد مسافر گیری کامل خط ۲ مترو باشیم.

 

او با اشاره به اینکه در بهمن ماه ۵ واگن به خط ۳ مترو شیراز تامین شد ، اضافه کرد : خط ۲ متروی شیراز خط ترافیکی شهر شیراز به شمار می رود و در سال جاری ۱۰ واگن به این خط اختصاص خواهد یافت.

 

اصنافی در ادامه ضمن اینکه در هفته پایانی سال موفق به خرید ۷۶ دستگاه اتوبوس با ۲۰ درصد پرداخت شده ایم عنوان کرد:هنوز حواله ۸۰ دستگاه دیگر اخذ نشده است .

 

او با اشاره به حوزه حمل و نقل شهر شیراز گفت: در هشت جبهه در پروژه کوهسار مهدی، عملیات عمرانی در حال انجام است و پروژه به بهره برداری در حال نزدیک شدن است و امیدواریم در یک ماه آینده پروژه افتتاح شود.

 

شهردار شیراز ادامه داد: در بزرگراه شهید استوار در قسمت شرقی شیراز که به پروژه مولوی معروف بود، پل روی رودخانه خشک احداث شده و عملیات عمرانی پروژه در حال شروع شدن است و قرارداد آن در هفته آخر شورای اسلامی پنجم شهر شیراز منعقد شده بود و عملیات عمرانی سهم شهرداری شیراز ظرف یک ماه آینده آغاز خواهد شد.

 

او اضافه کرد: خروجی و ورودی بزرگراه سردار شهید سلیمانی در مجموعه جام جم قرار داشت که بلافاصله با همکاری صدا و سیمای فارس، طرح بازبینی شد و دغدغه های موجود رفع شد. همچنین تقاطع کوهسار- جام جم- جمهوری به تصویب شورای ترافیک رسید و عملیات حفاری دور برگردان نیایش از هفته گذشته شروع شد که امیدواریم ظرف ۹ ماه به اتمام برسد و مشکلات محمودیه در بلوار شهید چمران را رفع کند.

 

شهردار شیراز با اشاره به تقاطع نواب گفت: عملیات اجرایی تقاطع قائم توسط وزارت راه آغاز خواهد شد و با همت مدیریت بحران شهرداری شیراز به صورت علمی نقاطی که احتمال تجمع آب و سیلاب داشت، شناسایی شد که در پل شهیدان یغمور با انجام لوله گذاری و اقدامات لازم از آبگرفتگی جلوگیری شد. ا

 

و ادامه داد: افتتاح آزادراه شیراز- اصفهان برای شهرداری شیراز بار ایجاد می کند و شهرداری ایجاد یک اتصال به بزرگراه های آیت الله محلاتی و شهید سردار سلیمانی از این بزرگراه را دنبال می کند.

 

شهردار شیراز ادامه داد: در حوزه های فرهنگی شاهد تحولات خوبی در حوزه مذهبی، فرهنگی و اجتماعی هستیم.

 

به گفته او در فرهنگسراها، باغ های خانواده، برگزاری مناسبت های مختلف مذهبی و فرهنگی و ترویج شعار دینی و ملی و … شهرداری شیراز با برنامه ریزی لازم اقدامات خوبی را به سرانجام رسانده است.

 

اصنافی با اشاره به طرح توسعه محلات با محوریت مساجد گفت: در این طرح که به مسجدمحوری معروف و در حال انجام است از ظرفیت مساجد برای شناسایی مشکلات محلات مختلف شهر استفاده می شود

او با اشاره به اقدامات شهرداری شیراز در حوزه خدمات شهری بیان کرد: با قرارگاه محرومیت زدایی احمد ابن موسی (ع) تفاهم نامه داشته ایم و برای محرومیت زدایی در محلات شهر تلاش بسیاری توسط شهرداری شیراز در حال انجام است .

 
اصنافی ادامه داد: برای آبرسانی و ایجاد دهکده باغ در قصردشت اقدامات موثری به انجام می رسد و تلاش می کنیم برای باغدار درآمد اقتصادی ایجاد کنیم و حفظ باغات توسط باغداران و مالکان را در دستور کار داریم.
 
شهردار شیراز گفت: شهرداری شیراز با حل شدن مشکلات ترافیکی برای تسهیل دسترسی به آرامستان احمدی اقدامات موثری انجام داده است.
 
او ادامه داد: ارائه خدمات مناسب در حرم های مطهر (ع) و توسعه ظرفیت های گردشگری مذهبی برای توسعه گردشگری زیارت در اولویت شهرداری شیراز است و اقدامات خوبی با توجه به بافت های تاریخی و مذهبی شهر انجام شده و خواهد شد.
 
اصنافی اعلام کرد: برای پرداخت بدهی های معوق شهرداری با انجام تهاتر و … به تسویه مطالبات پیمانکاران پرداخته می شود و یارانه های حوزه مدیریت حمل و نقل سوخت که رها شده بود امروز در هفت سر فصل جذب می شود.
 
شهردار شیراز با اشاره به لزوم احیای بافت تاریخی گفت: احیای بافت تاریخی و ایجاد نشاط در این بافت از نظر شهرداری شیراز یک ضرورت است و از اولویت های ما به شمار می رود.
 
اصنافی با اشاره به آیین نامه انتصاب شهرداران عنوان کرد: در آیین نامه جدید سوابق بخش خصوصی لحاظ نشده بود و وزیر کشور این موضوع را به هیئت وزیران برده است و در نهایت در جلسه هیئت دولت تاییدیه شفاهی لازم گرفته شد و در برخی شهرها جز شیراز از وزیر کشور به عنوان اقدام خلاف کشور شکایت کردند و از شخص من شکایت نشده است و شهرداری شیراز ۷۰۰ پرونده در دیوان عدالت دارد که برای آنها باید شخصا مراجعه کنم و در آخرین مراجعه به من گفته شد که مدارک استعفا از شورای اسلامی شهر شیراز را برای بررسی ارسال کنم و از من شکایتی نشده است.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
317 کلیک ها  شنبه, 27 فروردين 1401 22:19
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

لطفا از نوشتن با حروف لاتین (فینگلیش) خودداری نمایید.
از ارسال دیدگاه های نا مرتبط با متن خبر، تکرار نظر دیگران، توهین به سایر کاربران و ارسال متن های طولانی خودداری نمایید.
لطفا نظرات بدون بی احترامی، افترا و توهین به مسئولان، اقلیت ها، قومیت ها و ... باشد و به طور کلی مغایرتی با اصول اخلاقی و قوانین کشور نداشته باشد.
در غیر این صورت، «راستین آنلاین» مطلب مورد نظر را رد یا بنا به تشخیص خود با ممیزی منتشر خواهد کرد.

بالا