فرمانده نيروي زميني ارتش درحرم شاهچراغ (ع):

فرمانده نيروي زميني ارتش درحرم  شاهچراغ (ع):
فرمانده نیروی زمینی ارتش
  • فرمانده نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران گفت: نبايد تحت تاثير جو و حرف‌ها خصوصا مطالب طرح شده از خارج كشور، اركان نظام را زير سئوال ببريم. اين حادثه همه را متاثر و متاسف كرده است.
تحت تاثیر جوسازی ها نباید ارکان نظام را زیر سئوال برد

امير سرتيپ احمدرضا پور دستان چهارشنبه 9 تيرماه در مراسم یادبود 13 سرباز جان‌باخته در حادثه سقوط اتوبوس به دره، كه در حرم حضرت احمد ابن موسی(ع) برگزار شد، گفت: هرجا سرباز هست، امنيت، اقتدار و تماميت ارضي حاكم خواهد بود، پوشيدن لباس سربازي يعني آمادگي براي دفاع از دين و ناموس و كشور.

او با بيان اينكه سرباز نه براي امنيت مرز كه سرباز به معناي مرز امنيت است، افزود:مقام معظم رهبری همیشه سفارش‌ اکید در خصوص سربازان دارند که براي اجرایی شدن دستورات ايشان جلسات زيادي برگزار شده است.

وي با بيان اينكه، تاکنون چند نفر از فرماندهان مراکز آموزشی را به دلایل مختلف برکنار کرده ایم که البته اینجا نمی توانیم آمار را ارائه کنیم، افزود: با تشكيل شوراي انتصابات، فرماندهان مراكز آموزشي را از ميان نيروهاي ولايت‌مدار، توانمند و خوش‌اخلاق انتخاب كرديم.

 پوردستان با بيان اينكه، امروز فضاي پادگان‌هاي آموزشي ارتش با هفت سال قبل قابل مقايسه نيست، تاکید کرد: که این به دلیل مطلوب سازی مراکز آموزشی است که طی هفت سال گذشته انجام شده است.

وي با بیان اینکه نباید با برخی اظهار نظر ها آب به آسیاب دشمن ریخت، افزود: مثلا در جاهایی شنیده می شود که می گویند در مراکز آموزشی سرباز ها را می زنند، البته ممکن است در خانواده ها هم اختلاف نظر و درگیری هایی پیش آید که این طبیعی است.

پوردستان تصريح كرد: تاييد مي‌كنم كه دوره آموزشي دوره‌اي سخت است. زيرا جواني از دل خانواده در مي‌آيد تا طي يك دوره تبديل به فردي با توان نقش‌آفريني در زنجيره دفاعي كشور شود. اين فرد مانند يك قطعه آهن است كه بايد در كوره حرارت ديده، پتك بخورد تا آب آن گرفته شده و به فولاد بدل شود.

وي با بيان اينكه سربازان نيروي زميني ارتش جمهوري اسلامي ايران همواره به وظيفه خود به شايستگي عمل كرده‌اند، گفت: سال 93 كه داعش طي يك‌هفته شرق تا غرب عراق را درنورديد، قبل از رسيدن به مرزهاي ما به واسطه توان رزمي و رشادت سربازان، متوقف شد.

فرمانده نیروی زمینی ارتش جمهوری اسلامی ایران تاكيد كرد: نبايد تحت تاثير جو و حرف‌ها خصوصا مطالب طرح شده از خارج كشور، اركان نظام را زير سئوال ببريم. اين حادثه همه را متاثر و متاسف كرده است.

پوردستان با اشاره به گزارش ارائه شده و مشخص شدن مقصران این حادثه، گفت: اين موضوع مسئوليت را از ارتش ساقط نمي‌كند. ما مقصر و مسئول هستيم و به صرف اين گزارش نمي‌توانيم از خود رفع مسئوليت كنيم. سربازان امانت نزد ما هستند و ما بايد امانت‌داري كنيم.

سرویس اجتماعی راستین آنلاین

544 کلیک ها  چهارشنبه, 09 تیر 1395 13:18
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا