رئيس كل دادگستري استان فارس خبر داد؛

القاصي مهر
القاصي مهر  
رئيس كل دادگستري استان فارس خبر داد؛ القاصي مهر

از مسئولان هرمزگاني در رابطه با الحاق طرح شکایت شده است

سرويس استان های  راستين آنلاين، القاصي مهر ظهر امروز چهارشنبه 2 تير در نشست خبري هفته قوه قضائيه با اشاره به كوتاه شدن فرايند رسيدگي به پرونده ها در قوه قضائيه، گفت: طرح الحاق بخشي از استان هرمزگان به استان فارس كه مصوب شوراي عالي امنيت ملي در سال پيش بود امسال بايد اجرا مي شد كه در واكنش به آن برخي مسئولان استان هرمزگان قانون را تمكين نكردند و با اظهار نظر هايي موجب ايجاد تشنج در منطقه شدند كه طرح شكايت از اين افراد را در پي داشت.

رئيس كل دادگستري استان فارس در مورد پرونده هاي ارجايي به قوه قضائيه در استان فارس گفت: در سال گذشته حدود 716هزار پروند به مجموعه ارجاع شده كه 4/4 درصد رشد نسبت به شال پيش از آن نشان مي دهد.

وي با تاكيد براينكه در سال 93 بلغ بر 17 هزار و سال 94 نيز 6000 پرونده كمتر شده، افزود: به طوري كه از 90000 پروند موجود در محاكم قضايي 30000 هزار عدد كم شده و در حال حاظر به 60000 فقره رسيده است.

رئيس كل دادگستري استان فارس گفت: رسيدگي به پرونده هاي مجرمين خطرناك را به شكل وي‍‍ژه و خارج از نوبت انجام مي شود و از اولويت هي كاري خود قرار داده ايم و مردم هم نمونه هايي از آن را شاهد بوده اند .

القاصي مهر ب بين اينكه در سال 94 شاهد كاهش برخي از جرايم در استان فارس بوده ايم، از كاهش 30 درصدي سرقت مسلحانه، 16 درصدي سرقت به عنف، 17 درصدي سرقت تحت پوشش، 22 درصدي سرقت منزل، 29 درصدي سرقت اتومبيل، 14 درصدي سرقت موتور سيكلت، و سرقت 25 درصدي داخل خودرو خبر داد كه در مجموع شاهد كاهش 18 درصدي سرقت ها بوده ايم.

او با بيان اينكه 7/30  درصد از كل پرونده ه هاي دستگاه قضايي استن فارس را پرونده هاي مصالحه اي تشكيل مي دهد، تاكيد كرد: با فعاليت هاي هيئت هاي حل اختلاف در سال گذشته شاهد رشد 4 درصدي مصالحه در پرونده هاي ارجاعي بوده ايم.

وي همچنين كاهش جمعيت زندان ها را از جمله اولويت هاي اين دستگاه نام برد، و ادامه داد: متاسفانه تعداد زندانيان در استن زياد است كه بنا داريم با مد نظر قرار دادن تخفيفات ويژه براي كساني كه بدليل مشكلات مالي و جرايم از اين دست به زندان مي روند جمعيت زندانيان را كم كنيم .

القاصي مهر تصريح كرد: اقداملت انجام شده در ربطه با كم كردن جمعيت زندانيان موجب شد كه سال 94 شاهد كاهش 12 درصدي ورودي زندان ها باشيم و اين در حالي است كه در همين سال رشد 23 درصدي آزادي زندانيان را نيز شاهد بوده ايم.

وي در بخش ديگري از سخنانش به بحث حفاظت از اراضي اشاره كرد و افزود: در سال گذشته 1806 هكتار از اراضي تصرف شده در سطح استن فارس رفع تصرف شد كه ارزش ريالي آن بالغ بر 17 ميليارد ريال بوده است.

القاصي يكي ديگر از كارهاي مهم انجام شده در اين دستگاه را اقدامات انجام شده در خصوص مديريت منابع آب عنوان كرد و ادامه داد: با تدوين و ارائه طرحي در اين رابطه 100 وظيفه براي 12 دستگاه تعريف شده و به آن ها ابلاغ شده است كه خروجي آن صرفه جويي 47 ميليون ليتري آب در استان فارس بودهاست.

رئيس دستگاه قضاء در استان فارس، كاهش 4/11 طلاق، كاهش 45 درصدي اتفاقات چهارشنبه آخر سال و اجراي طرح پيشگيري از روزه خواري از ديگر اقدامات دادگستري استان فارس عنوان كرد و افزود: در بحث در انتخابات نيز بايد بگوييم كه انتخاباتي بي نظير را برگزار كرديم بطوري كه تنها دوره اي بود كه مشكل امنيتي نداشتيم.

وي در پايان هم از اجرايي شدن طرح قانون پيش فروش آپارتمان خبر داد كه سالها مسكوت مانده بود و اجرا نمي شد.

انتهای پیام /  102
2503 کلیک ها  آخرین ویرایش در چهارشنبه, 02 تیر 1395 14:31
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا