هرگزاين مواد را به ماست اضافه نکنيد

هرگزاين مواد را به ماست اضافه نکنيد
این تصویرتزئینی است
  • اضافه کردن نارگيل رنده شده به ماست باعث افزايش وزن و جاقي مي شود.

سرویس اجتماعی راستین آنلاین:اين مواد را به ماست اضافه نکنيدبرخي از مواد غذايي هستند که ترکيب آن‌ها با ماست سبب تغييراتي مي‌شود که خوشايند نيست و بايد از اضافه کردن چنين موادي که ترکيب ماست را به هم مي‌زنند، جلوگيري کرد.
 

برخي افراد ماست‌هاي طعم‌دار و ترکيب ماست و ميوه را مي‌پسندند و مصرف مي‌کنند. اما گاهي اوقات اضافه کردن برخي مواد به ماست علاوه بر اينکه طعم مطلوب ماست را تغيير مي‌دهد، فوايد آن را کاهش مي‌دهد و کالري آن را زياد مي‌کند.

برخي از موادي که بسياري از افراد براي خوش‌طعم کردن ماست به آن اضافه مي‌کنند حاوي قند است و با آنکه حجم کمي دارد اما پرکالري و انرژي‌زا است. در اينجا به مواد غذايي اشاره مي کنيم که نبايد هرگز آن‌ها را با ماست ترکيب کرد:

عسل


عسل شيرين است و اضافه کردن آن به ماست علاوه بر آنکه ماست را شيرين مي‌کند و کالري آن را بالا مي‌برد، باعث مي‌شود که شما بيشتر ماست بخوريد و پرخوري کنيد.

ميوه‌هاي خشک‌شده


با آنکه حجم و ظاهر ميوه‌هاي خشک‌شده گول‌زننده و کوچک است اما آن‌ها حاوي قند و کالري بالايي هستند و با خوردن کمي از آن‌ها فرد انرژي زيادي بدست مي‌آورد و اضافه کردن آن‌ها به ماست منجر به تجمع کالري و انرژي در بدن مي‌شود که در نهايت منجر به چاقي و برخي بيماري‌هاي ديگر مي‌شود. در اين مورد، ميوه‌هاي تازه نسبت به ميوه‌هاي خشک‌شده بيشتر توصيه مي‌شوند.

مغزها و آجيل‌ها


مغر‌ها خود به تنهايي غذايي کامل به شمار مي‌آيند که انرژي و کالري زيادي را وارد بدن مي‌کند اما هنگامي که آن‌ها را به ماست اضافه مي‌کنيد، بدون آنکه متوجه شويد حجم بسيار بالايي انرژي و کالري وارد بدن خود مي‌کنيد که سوخت و ساز بدن شما را با مشکل روبه‌رو مي‌کند.

نارگيل رنده‌شده


نارگيل خود حاوي قند است و اضافه کردن آن به ماست شايد طعم خوبي بدست دهد اما موجب پرخوري و اضافه وزن شما مي‌شود.

تخم کتان


تخم کتان حاوي فيبر و پروتئين است و مصرف زياد آن باعث مي‌شود بدن نتواند آن را به خوبي هضم کند و بيشتر مواد مفيد موجود در آن بدون اينکه به بدن جذب شود دفع شود. برخي افراد به اين علت که دانه‌هاي تخم کتان ريز است، مقادير زيادي از آن را به ماست اضافه مي‌کنند که نادرست است.

 

 
558 کلیک ها  دوشنبه, 31 خرداد 1395 17:30
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا