معمار آموزش نوین داروسازی ایران درگذشت

معمار آموزش نوین داروسازی ایران درگذشت
پروفسور عباس شفیعی
  • پروفسور عباس شفیعی، معمار آموزش نوین داروسازی کشور و استاد پیشکسوت و برجسته داروسازی و چهره ماندگار، درگذشت.

سرویس اجتماعی راستین آنلاین: دکتر شفیعی، استاد داروسازی عصر دیروزچهارشنبه در ماه رحمت و مغفرت الهی به دیدار معبود شتافت.
علی جعفریان، رئیس دانشگاه علوم پزشکی تهران در پیام تسلیت خود به مناسبت درگذشت استاد شفیعی، وارستگی، دیانت، پشتکار و عرق ملی و دانشگاهی را از خصوصیات برجسته آن استاد فقید برشمرد.
وی در پیام تسلیت خود خاطرنشان کرد: دانشگاه علوم پزشکی تهران سوگوار بزرگمردی است که قریب به 6 دهه از عمر بابرکت خویش را با جدیت در مسیر اعتلای آموزش و پژوهش و نیز پرورش دانشجویان و توسعه دانش داروسازی صرف کرد.
به گزارش ایرنا، پروفسور عباس شفیعی در کارنامه خود افتخارات زیادی از جمله جایزه اول طرح های پژوهشی از وزارت فرهنگ و آموزش عالی در چند سال متوالی و مدال درجه دوم تحقیق در سال 1356را کسب کرد.
او به عنوان داروساز برجسته و نمونه در سال 1368 و شیمیدان برجسته سال ۱۳۷۴ نیز معرفی شد؛ ضمن اینکه برنده جایزه اول جشنواره رازی سال ۱۳۷۶ هم شناخته شد.
پروفسور شفیعی ، دکترای افتخاری علوم از دانشگاه کلمبو - سریلانکا ، جایزه اول جشنواره رازی در علوم دارویی و جایزه علامه طباطبایی بنیاد ملی نخبگان در سال 90 را در کارنامه علمی خود دارد.
او همچنین به پاس زحمات و تلاش های علمی در چهارمین دوره همایش چهره های ماندگار در سال ۱۳۸۳ به عنوان چهره ماندگار علم پزشکی انتخاب شد.
هنوز از علت درگذشت دکتر شفیعی خبری منتشر نشده است.

504 کلیک ها  پنج شنبه, 27 خرداد 1395 05:03
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا