معاون فرهنگی و امورجوانان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس:

معاون فرهنگی و امورجوانان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس:
علی رضایی
  • معاون فرهنگی و امورجوانان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس گفت: ایرانیان درطول یک سال 10 روزو در یک روز 23 دقیقه بیشترازدیگر مردم دنیا اوقات فراغت دارند.
ایرانیان در طول سال 10 روز بیشترازدیگر مردم دنیا اوقات فراغت دارند

به گزارش راستین آنلاین از شیراز،علی رضایی که پیش از ظهر امروزپنجشنبه  در نشست ساماندهی امور جوانان با موضوع اوقات فراغت سخن می گفت با بیان اینکه جوانان دولت را متولی اوقات فراغت می دانند افزود:براساس مطالعات انجام شده تماشای تلوزیون بالاترین میزان درپرکردن اوقات فراغت جوانان را به خود اختصاص داده است.

وی با بیان اینکه جوانان ازنحوه گذراندن اوقات فراغت خودرضایت ندارند،بی برنامه بودن را عامل این عدم رضایت دانست و افزود:پیشرفت تکنولوژی باعث شده تا اوقات فراغت برای نسل جوان به اوقات فراغت خانگی تبدیل شود.

رضایی خواستار اهتمام دستگاه های اجرایی استان نسبت به عملیاتی شدن سند ملی ساماندهی اوقات فراغت جوانان شدو گفت:متاسفانه دربرنامه ریزی هایی که تا کنون انجام گرفته است به نقش مهم اقتصادفراغتی درتوسعه عمومی کشورو ایجاد اشتغال توجهی نشده است.

معاون فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان فارس،یکی دیگر از چالش های پیش روی برنامه ریزی درحوزه اوقات فراغت جوانان راضعف تشکل های غیردولتی و مشارکت های عمومی دانست و افزود:درکنار این اتفاق ناگوار،عدم رغبت اقتصادخصوصی و دولتی برای حضور در برنامه های جوانان مشکلات این حوزه را دوچندان کرده است.

رضایی عرضه محوری را یکی دیگر از ضعف های برنامه های موجود درحوزه اوات فراغت جوانان دانست و افزود:جوانان باید به این باور برسند که با حمایت دولت ، خود می توانند برای اوقات فراغت خود برنامه ریزی کنند.

وی درپایان با تاکید براهمیت موضوع برنامه ریزی برای اوقات فراغت جوانان خواستار ازبین بردم ضعف دربرنامه ریزی میان دستگاه های دولتی و غیر دولتی داین زمینه و در سطح کلان شد.

547 کلیک ها  پنج شنبه, 20 خرداد 1395 02:55
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا