عضوشورای اسلامی شهر شیراز:

عضوشورای اسلامی شهر شیراز:
مظفرمختاری
  • عضوشورای اسلامی شهر شیرازگفت: مجلس دهم تلاش خود را برا تحقق ایده ی مدیریت واحد شهری بکاربندد.
مجلس دهم ایده مدیریت واحد شهری را محقق سازد

به گزارش راستین آنلاین از شیراز،مظفر مختاری ظهرامروز در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به اینکه مدیریت واحد شهری خواسته بیشتر شوراهاست افزود:مدیریت واحد شهری یک تجربه موفق جهانی است.

وی با انتقاد از عدم به نتیجه رسیدن لایحه مدیریت واحد شهری درطول بیست ساله گذشنه تاکنون افزود:با تصویب و اجرای این لایحه بسیاری از بروکراسی های غیر ضروری در شهرها از بین خواهد رفت.

مختاری هدف اصلی تشکیل شوراهای شهر و روستا را آسانترشدن زندگی مردم دانست و ادامه داد:حذف بروکراسی های موجود می تواند ضمن ایجاد رضایت عمومی درجامعه زمینه زندگی کردن راحت و آسانتر شهروندان را نیز فراهم سازد.

نماینده مردم شیراز درشورای اسلامی شهر شیراز با اشاره به اينكه لايحه مديريت واحد شهري باعث كاهش اختيارات و وظايف وزارتخانه‌ها مي‌شود از اين‌رو ممكن است با مقاومت بدنه وزارتخانه‌ها روبه‌رو شودافزود:تصویب این لایحه می تواندباعث چابک شدن بدنه دولت شود.

مختاری درادامه به دغدغه مقام معظم رهبری در خصوص مسایل فرهنگی اشاره کرد و افزود:تحقق مدیریت واحد شهری می تواند منجر به پررنگ و پراثرترشدن اقدامات فرهنگی در سطح شهرها شود.

وی انسجام دراقدامات فرهنگی درشهرها را عاملی براثرگذارترشدن فعالیت های فرهنگی دانست وگفت: مدیریت واحد شهری یکی از ضروریات جامعه امروز ماست که اگرچه به طور مکرر از سوی متولیان کارشناسان مورد تاکید قرار می گیرد اما کمتر در مقام عمل به آن توجه شده و متاسفانه بخش قابل توجهی از مشکلات حوزه شهری نیز بواسطه بی توجهی به این ضرورت دنیای امروز در حوزه مدیریت اجتماعی است.

مختاری با تاکید بر اینکه حفظ حقوق شهروندی و تحقق مدیریت واحد شهری امری لازم و ضروری برای توسعه امور شهری در کلان شهر همچون شیراز است افزود: مجلس دهم می تواند در فضایی غیر احساسی این ایده را یا درقالب لایحه و یا درقالب طرح از شوی شورای عالی استان های کشوربه تصویب کند.

317 کلیک ها  سه شنبه, 18 خرداد 1395 05:18
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا