درمان سرطان یک قدم به واقعیت نزدیک تر شد

کلیددرمان سرطان
کلیددرمان سرطان  
درمان سرطان یک قدم به واقعیت نزدیک تر شد کلیددرمان سرطان

به گزارش راستین آنلاین،کارن پرو، پژوهشگر مرکز سرطان شناسی دانشگاه وولونگونگ استرالیا می گوید: «محیط زیست این جانوران بسیار سخت و در نتیجه قدرت انطباق و بقای آن هم بسیار بالا است که به آن مکانیزم دفاعی شیمیایی می گوییم.»

پژوهشگران می گویند حلزون دریایی ممکن است کلید درمان سرطان باشند ولی تبدیل مولکول حلزون به داروی قابل تزریق به انسان راه طولانی است. این کارشناس افزود: «پس از تغییر ترکیب شیمیایی سلول تخم برای بالابردن قدرت اثر دارو و پس از ۴۸ ساعت توانستیم ۱۰۰ درصد سلولهای سرطانی را بکشیم. این میزان با داروی متداول ضد سرطان تنها ده درصد است.»

با وجود نتایج مثبت، این تجربیات منحصرا آزمایشگاهی است. تهیه دارویی با قدرت اثر کافی و بدون عوارض بدخیم برای انسان سالها طول می کشد. شیمیدان این مرکز یادآوری می کند: «در پژوهشها معمولا باید زمان طولانی، شاید سالها برای دست یافتن به حد مطلوب قدرت اثر صرف کنیم. در حال حاضر، در سطح ۱۰۰۰ برابر قدرت اثر ماده شیمیایی به حالت طبیعی آن هستیم»

این دارو اکنون در مرحله پیش از کارآزمایی بالینی است و مولکولهای ضد سرطان حلزون منحصرا در تحقیقات به کار می روند. به گفته داشنمندان این تحقیقات بین ۵ تا ۱۰ سال ادامه خواهد داشت.

انتهای پیام /  101
981 کلیک ها  آخرین ویرایش در جمعه, 14 خرداد 1395 07:09
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

1 نظر

  • ستاره سه شنبه, 30 ارديبهشت 1399 10:56 ارسال شده توسط ستاره

    به خاطر خدا و خانوده های ایرانی داروهای پیشرفته بدون عوار1ض را وارد ایران کنید تا بیمارالن شفا یابند به خصوص بیماران تخمدانی. ای خدا ای خدا ایخدا ای خدا ای خدا ای خدا کمک کن تا بیمارانمان شفا یابند.

    گزارش

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا