رئيس جمعيت هلال احمر شيراز خبر داد؛

تيم نجات كوهستان هلال اجمر
تيم نجات كوهستان هلال اجمر  
رئيس جمعيت هلال احمر شيراز خبر داد؛ تيم نجات كوهستان هلال اجمر

نجات دو مصدوم در كوهستان هاي قلات شيراز

به گزارش راستين آنلاين از شيراز: به نقل از روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان فارس ، رئیس جمعیت شیراز ضمن اعلام این خبر گفت : در پی تماس تلفنی مرکز کنترل عملیات جمعیت استان (EOC ) مبنی بر سقوط فردی 50 ساله در منطقه شب شتری قلات بلافاصله یک تیم زبده از نجاتگران کوهستان این جمعیت فراخوان و به منطقه اعزام شد.

محمد جواد رشیدی ادامه داد : تیم پس از حضور درمنطقه و هماهنگی با افراد محلی در حدود ساعت 10 صبح به فرد مصدوم رسید و با توجه به موقعیت وی با عملیات حمایت های روانی به فرد گرفتار، اقدام به انتقال وي كردند.

رشیدی اضافه کرد : فرد 50 ساله که بر اثر سقوط از دیواره کوه از ناحیه ساق پای راست دچار شکستگی شدید شده بود، پس از تنظیم فشارخون در سبد نجات (بسکت ) فیکس و به سمت پایین انتقال یافت .

رئیس جمعیت هلال احمر شیراز تصریح کرد : با توجه به تماس های مکرر اهالی محل و اهمیت موضوع تیم امداد و نجات کوهستان آتش نشانی شیراز نیز در منطقه حضور یافته بود که عملیات فوق با همکاری این تیم انجام شد.

رشیدی گفت : تیم جستجو و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر شیراز پس از حدود 2 ساعت کوهپیمایی در مسیرهای صعب العبور منطقه شب شتری قلات ، فرد مصدوم را در پایین کوه انتقال و به عوامل اورژانس تحویل داده تا وی را به بیمارستان منتقل کنند.

وی در ادامه از یک عملیات دیگر در این منطقه خبر داد و افزود: پس از نجات فرد 50 ساله و در مسیر بازگشت تیم کوهستان هلال احمر به شیراز با هماهنگی مرکز کنترل عملیات جمعیت استان مبنی بر گرفتاری فردی 36 ساله در یکی دیگر از مناطق قلات بلافاصله  نجاتگران خود را به منطقه هماهنگ شده رسانده و پس از حدود یک ساعت کوهپیمایی، فرد گرفتار را پیدا کردند.

محمد جواد رشیدی افزود : جوان 36 ساله به دلیل سقوط در دره ای از ناحیه کتف دست چپ و همچنین ساق پای راست دچار جراحت شده بود که نجاتگران پس از ایجاد کارگاه و دستیابی به وی، او را در منطقه ایمن رسانده و کار امداد و کمک های اولیه را بر روی وی انجام دادند.

رئیس جمعیت هلال احمر شیراز گفت: نجاتگران تیم کوهستان طی هماهنگی با مرکز فوریت های پزشکی 115 فرد 36 ساله را در پایین کوه جهت انتقال به بیمارستان به اورژانس تحویل داده و به پایگاه بازگشتند.

يادآور مي شود: فاضل بورکی ، سید خلیل کارمند ، علیرضا صداقت ، احسان امین صفایی ، محمد بذرافکن ، سید بهنام علمدار و مصطفی غواصی  نجاتگران داوطلب تیم جستجو و نجات کوهستان جمعیت هلال احمر شیراز در این عملیات بودند.

انتهای پیام /  102
1495 کلیک ها  آخرین ویرایش در دوشنبه, 10 خرداد 1395 18:41
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا