چاپ کردن این صفحه

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس:

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس:
حمیدقبادی

سالانه ۱۰۰ هزار میلیارد تومان در زمینه مد و لباس در کشور هزینه می‌شود

به گزارش راستین آنلاین از شیراز،حمیدقبادی   که شامگاه سه شنبه 4 خرداددر آیین پایانی نخستین جشنواره مد و لباس ایرانی ـ اسلامی استان فارس سخن می گفت،با بیان اینکه هر ایرانی سالانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان برای مد و لباس هزینه می‌کند، گفت: سالانه ۱۰۰ هزار میلیارد تومان در زمینه مد و لباس در کشور هزینه می‌شود.

وی  در ادامه با بیان اینکه هر ایرانی سالانه یک میلیون و ٢٠٠ هزار تومان برای مد و لباس هزینه می‌کند، اظهار داشت: سالانه ١٠٠ هزار میلیارد تومان در زمینه مد و لباس در کشور هزینه می‌شود که معادل یک سوم بودجه سالانه کشور است.

قبادی با بیان اینکه این رقم نشان دهنده ضرورت اهمیت و توجه به بحث لباس و مد است، گفت: تولید لباس و انسجام‌بخشی فعالیت‌های مربوط به آن می‌تواند ورشکستگی و رکود در صنعت پارچه را برطرف کند پس باید گام‌های هدفمندتری در زمینه مد و لباس انجام شود.

مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه جشنواره‌های مد و لباس معرفی هویت و توانمندی‌های هنرمندان این رشته است، افزود: در زمینه تولید و طراحی لباس باید نگاه به درون باشد و از ظرفیت‌های داخلی به عنوان مصداقی از اقتصاد مقاومتی استفاده شود.

قبادی خاطرنشان کرد: تمامی مسئولانی که در زمینه اقتصاد مقاومتی دغدغه دارند باید به جشنواره‌ها و نمایشگاه‌های مد و لباس به عنوان یکی از مصادیق اقتصاد مقاومتی نگاه کنند تا این صنعت فراگیر شود.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس تصریح کرد: مسئله مد و لباس یک مسئله تک بعدی نیست و با تمامی شؤون جامعه اعم از بهداشت روان، هویت اجتماعی ـ فردی و امنیت ملی ارتباط دارد چرا که تهاجم فرهنگی در گام نخست امنیت ملی را به خطر می‌اندازد.

قبادی با بیان اینکه لباس ایرانی باید بر تن لباس ایرانی باشد، تصریح کرد: باید بر ظرفیت‌های داخلی در زمینه طراحی و تولید پوشاک توجه بیشتری شود و بازارهای داخلی به جای نگاه به خارج برای تامین محصول با تولیدکنندگان داخلی همکاری بیشتری کنند.

 

 

565 کلیک ها  سه شنبه, 04 خرداد 1395 00:36
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

موارد مرتبط

خرید بلیط هواپیما