دوشنبه, 25 تیر 1397 13:01

پزشکان متخصص این 10 راهکار را براي پيشگيري از سرطان توصیه می کنند

پزشکان متخصص این 10 راهکار را براي پيشگيري از سرطان توصیه می کنند
سرطان
  • يک گزارش آمريکايي مهمترين راههايي را که پزشکان براي پيشگيري از ابتلا به بيماري سرطان در پيش مي گيرند، منتشر کرد.

به گزارش راستین آنلاین،اين گزارش که در يک پايگاه آمريکايي به نام "موجز القراء" منتشر شده  شامل بهترين راهکارهايي است که پزشکان متخصص سرطان از جمله پزشکاني در کاليفورنيا و تکزاس براي پيشگيري از سرطان در پيش مي گيرند، از جمله اين توصيه ها عبارتند از:
1) کاهش مصرف فست فودها و مواد غذايي سرشار از قند، زيرا منجر به انباشته شدن چربي در اطراف کبد مي شوند و خطر ابتلا به سرطان کبد را افزايش مي دهند.
2) تا آنجايي که ممکن است از نگراني و فشار روحي دوري مي کنند؛ زيرا به سيستم ايمني آسيب مي رسانند و توان فرد در مقابله با سرطان را کاهش مي دهد.
3) پيروي ازرژيم غذايي مديترانه اي و افزايش مصرف ميوه، سبزيجات، ماهي ها، آجيل و روغن زيتون؛ زيرا آنگونه که اخيرا در مجله "جاما" منتشر شده است، اين مواد غذايي در مقابله با سرطان موثر هستند، البته درکنار آن کاهش مصرف گوشت قرمز و محصولات حيواني ضروري است.
4) دکتر جاستين بياسيکي متخصص سرطان پوست مي گويد که به طور دوره اي و منظم آزمايشها و معاينه هاي لازم براي تشخيص ابتلا به سرطان را انجام مي دهد.
5) بنا به توصيه دکتر جفري فينشتاين استاد سرطان در آمريکا، بايد به طور کامل از مصرف سيگار دوري کرد. برخي پژوهش هاي پزشکي نشان داده است که مصرف سيگار خطر ابتلا به سرطان ريه و مري و سر و گردن و پانکراس و کليه و مثانه را افزايش مي دهد.
6) برخورداري از وزن متناسب و جلوگيري از چاقي از مهمترين تدابير پيشگيرانه اي که دکتر پيتر شيلد مدير مرکز پيشگيري از سرطان در دانشگاه ايالت اوهايو در آمريکا اتخاذ مي کند. پژوهش ها نشان داده اند ک چاقي خطر ابتلا به سرطان معده و بسياري از تومورهاي ديگر را افزايش مي دهد.
7) کنار گذاشتن مصرف گوشت هاي فرآوري شده که سازمان بهداشت جهاني در ماه فوريه گذشته آنها را در رده مواد غذايي سرطان زا قرار داد... به جاي آن در روزبايد 5 وعده ميوه و سبزي مصرف شود.
8) دکتر دلفين لي استاد بيماريهاي پوستي در پژوهشگاه سرطان "جان واين" در کاليفرنيا مي گويد که انجام تمرين هاي ورزشي منظم در مقابله با بيماري هاي قلبي، سکته مغزي و افسردگي و برخي تومورهاي سرطاني موثراست.
9) دکتر ايريک ستوجرس پروفسور بخش جراحي هاي سر و گردن در دانشگاه تکزاس مي گويد که تلاش مي کند با زدن واکسن هاي لازم مانند واکسن ويروس پاپيلوم انساني يا HPV که به سرطان دهانه رحم مي انجامد و نيز واکسن ويروس c و واکسن ويروس b، از ابتلا به سرطان پيشگيري کند.
10) استفاده از کرم هاي ضدافتاب و کلاه و عينک هاي محافظت از اشعه ماوراي بنفش، از ديگر روشهاي فوق العاده براي مبارزه با سرطان است.

783 کلیک ها  جمعه, 31 ارديبهشت 1395 12:48
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا