چاپ کردن این صفحه

انتقال معتادان متجاهر شیراز در مسیل های پرخطرسیل به مراکز بهزیستی

هدایت معتادین متجاهر از مسیل های پرخطر رودخانه خشک و انتقال به مراکز ( dic ) بهزیستی توسط عوامل واحد گشت فوریت های اجتماعی اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری از آغاز بارندگی امسال شروع شده و تا پایان زمستان ادامه خواهد داشت.

 
 به گزارش راستین آنلاین یوسف آفرینی رییس اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری گفت: بر اساس مذاکره و توافقی که با مدیرکل بهزیستی استان انجام گرفته معتادین متجاهر که در مسیل سیل آب هستند توسط بخش فوریت های اجتماعی اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی به مراکز حمایتی بهزیستی هدایت خواهند شد تا از خطر مواجه با سیل آب در امان بمانند.
 
آفرینی ادامه داد: طی چند روز گذشته تلاش بی وقفه همکاران فوریت های اجتماعی اداره که بی شک از زحمت کشترین نیروهای شهرداری هستند موجب کاهش چشمگیر حضور معتادین در رودخانه و مسیل های آب شده است، اما قطعا در ادامه فصل بارش همدلی و هم افزایی سایر دستگاه های مسئول ضروری خواهد بود تا مخاطرات پیش رو را به حداقل ممکن برسانیم. 
 
رئیس اداره پیشگیری و ساماندهی آسیب دیدگان اجتماعی شهرداری با اشاره به اعتبارات بودجه ای در این زمینه بیان کرد: امیدواریم تا با تخصیص بودجه ای متناسب با تعداد بالای معتادین متجاهر در شیراز و همکاری تمامی دستگاه ها و ادارات مربوط به امر درمان اعتیاد بتوان تمامی این افراد را در مراکز درمانی بهزیستی و کمپ های ترک اعتیاد ساماندهی کرد.
 
او در پایان، تشریح کرد: برای درمان معتادان 44 کمپ خصوصی ترک اعتیاد ماده ۱۵ و یک مرکز درمانی دولتی تحت نظارت سازمان بهزیستی در شهرستان شیراز مشغول به فعالیت هستند. به شرط آنکه بودجه نگهداری این افراد توسط شورای هماهنگی مواد مخدر و کمک دیگر دستگاه های حمایتی و مربوط به حوزه درمان اعتیاد فراهم شود این مراکز آمادگی پذیرش تمامی معتادان را دارا هستند .
 
همچنین اگر ادارات و سازمان ها با هم همکاری کنند زمستان امسال را به خوبی سپری خواهیم کرد.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
382 کلیک ها  جمعه, 23 آبان 1399 17:55
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

موارد مرتبط