رکورد بی سابقه مرگ و میر /روز سیاه فارس با جان باختن 57 هم استانی دیگر

رکورد بی سابقه مرگ و میر  /روز سیاه فارس با جان باختن 57 هم استانی دیگر
   
رکورد بی سابقه مرگ و میر  /روز سیاه فارس با جان باختن 57 هم استانی دیگر |||| ||||

با افزایش رکوردهای تلخ کرونایی در هفته های اخیر، فارس روز سخت دیگری را تجربه کرد.

 
 
به گزارش راستین آنلاین معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام این آمار نگران کننده و ابراز تاسف از روزهای تلخی که در این ایام پشت سر می گذاریم، جان باختن ۵۷ هم استانی دیگر در اثر کروناویروس طی روز گذشته تاکنون و افزایش مجموع آمار جانباختگان به هزار و ۷۳۵ نفر را به عموم مردم استان تسلیت گفت.
 
عبدالرسول همتی همچنین از افزایش آمار مبتلایان استان از مرز ۱۰۵ هزار بیمار خبر داد و افزود: از ابتدای شیوع کروناویروس تا امروز نوزدهم آبان، ۴۰۵هزار و ۲۳۸ مورد تست تشخیصی کروناویروس در استان انجام شده و تاکنون ۱۰۵ هزار و ۵۹۵ بیمار مثبت قطعی در استان شناسایی شده است.
 
او همچنین با اشاره به وضعیت بحرانی بیمارستان های استان برای پذیرش بیماران مشکوک و علامت دار و بستری هزار و ۷۴۱ بیمار در حال حاضر، گفت: از این تعداد ۲۵۲ بیمار در وضعیت وخیم بوده و در بخش های ICU، مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
 
معاون بهداشت دانشگاه، مجموع بهبودیافتگان این بیماری از ابتدای شیوع تاکنون که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند را نیز ۸۹هزار و ۷۷۳ نفر اعلام و ابراز امیدواری کرد دیگر بیماران نیز به زودی سلامتی خود را بازیابند.
 
۷۵درصد مبتلایان فارس در گروه سنی زیر ۵۰ سال
 
او ۷۵ درصد مبتلایان در استان را در گروه سنی افراد زیر ۵۰ سال عنوان کرد و ادامه داد: آمارهای موجود برخلاف این تصور غلط است که افراد جوان دچار این بیماری نمی شوند یا جان خود را از دست نمی دهند و هم اکنون ۱۵ درصد جانباختگان این بیماری در استان، مربوط به افراد زیر ۵۰ سال است.
 
به گفته همتی، هم اکنون میانگین سنی مبتلایان در فارس، ۴۱ سال و میانگین سنی جانباختگان نیز ۶۷ سال است که این محدوده سنی نسبت به اوایل شیوع بیماری کاهش داشته است.
 
او با ابراز تاسف از اینکه ۱۰ درصد بیماران فارس مربوط به کادر بهداشت و درمان استان است که به صورت مستقیم و یا غیرمستقیم در مواجهه با بیماران کروناویروس هستند، از عموم مردم استان خواست تا به توصیه های پیشگیرانه عمل کرده و نسبت به عواقب این بیماری هوشیارتر از گذشته باشند.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
608 کلیک ها  آخرین ویرایش در دوشنبه, 19 آبان 1399 14:50
این مورد را ارزیابی کنید
(6 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا