۲۷ مهر سیاه ترین روز فارس/ناقوس مرگ با جان باختن ۲۱ هم استانی دیگر بر اثر کرونا

۲۷ مهر سیاه ترین روز فارس/ناقوس مرگ  با جان باختن ۲۱ هم استانی دیگر بر اثر کرونا
   
۲۷ مهر سیاه ترین روز فارس/ناقوس مرگ  با جان باختن ۲۱ هم استانی دیگر بر اثر کرونا |||| ||||

راستین آنلاین :آخرین آمار مربوط به کروناویروس در استان فارس نشان می دهد که طی روز گذشته تاکنون، بی سابقه ترین و بیشترین آمار مربوط به کروناویروس در استان با مرگ ۲۱ هم استانی رقم خورده است.

 
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اعلام این آمار در استودیو سلامت فارس، این آمار نگران کننده را یک هشدار جدی دانست که نشان دهنده کاهش توجه عمومی نسبت به ضرورت رعایت اصول بهداشتی در جامعه است.
 
 
علی اکبری از انجام ۳۲۷ هزار و ۳۵۳ مورد تست در آزمایشگاه های تشخیصی مولکولی استان از ابتدای شیوع این بیماری تا امروز، بیست و هفتم مهر خبر داد و افزود: بر اساس آخرین بررسی ها، ابتلای بیش از ۶۸ هزار نفر از ابتدای شیوع کرونا تاکنون به قطعیت رسیده است.
 
او با ابراز تاسف از مرگ ۲۱ هم استانی طی ۲۴ ساعت گدشته در استان و داغدار شدن خانواده های آنان، مجموع آمار جانباختگانم این بیماری را از ابتدای شیوع در استان، هزار و ۱۷۵ نفر اعلام کرد.
 
 اکبری در ادامه این گزارش با اشاره به بستری هزار و ۸۱ بیمار مشکوک و یا دارای علامت کروناویروس در بیمارستان های استان، اظهار کرد: از این تعداد ۱۷۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی در بخش های ICU بستری بوده و مراقبت های ویژه درمانی دریافت می کنند.
 
معاون درمان دانشگاه در ادامه با آرزوی سلامتی برای تمامی مبتلایان، از بهبودی ۶۱ هزار و ۱۴۱ مبتلا به کروناویروس در فارس خبر داد که از بیمارستان ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.
 
به گفته این مقام مسوول بیشترین آمار ابتلا در استان بر اساس بررسی های انجام شده، در دورهمی های خانوادگی و حضور افراد در تجمعات بدون رعایت توصیه های بهداشتی بوده است.
 
 اکبری استفاده نکردن افراد از وسایل حفاظت شخصی به ویژه ماسک، رعایت نکردن فاصله فیزیکی و حضور در تجمعات عمومی را مهم ترین علت های مواجهه با این حجم از ابتلا در استان برشمرد که باید تمامی اعضای جامعه برای رفع این بحران بسیج شوند و ضمن استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در تجمعات، شستشو و ضدعفونی کردن مرتب دست ها و رعایت فاصله فیزیکی را جدی بگیرند.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
374 کلیک ها  آخرین ویرایش در یکشنبه, 27 مهر 1399 15:21
این مورد را ارزیابی کنید
(8 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا