تعامل خوب مجموعه های استان با روحانیت و بخش های مختلف فرهنگی

تعامل خوب مجموعه های استان با روحانیت و بخش های مختلف فرهنگی
   
تعامل خوب مجموعه های استان با روحانیت و بخش های مختلف فرهنگی |||| ||||

راستین آنلاین :نماینده ولی فقیه در استان فارس در دیدار با مدیر عامل برق منطقه ای فارس و معاونین سازمان با بیان اینکه ظرفیت شیراز به گونه ای است که اگر کاری اینجا موفق شد از شیراز الگو برداری کرده، در جای دیگر هم موفق خواهد شد و بر روی شیراز حساب می کنند، اظهار کرد :در هر بخشی مدیر اگر با مجموعه هایی مثل روحانیت و مدیریت فرهنگی تعامل خوبی داشته باشد این تعامل در سطح ملی هم استقبال خواهد شد؛ ما از این جهت منتظر نگاه جدیدی هستیم.

 
 در این دیدار ایت الله دژکام از مدیرعامل برق منطقه ای فارس و معاونین این سازمان به خاطر حضور و همکاری این مجموعه در مراسم اربعین و نورپردازی مناسب بین الحرمین تقدیر و تشکر کرد. 
 
 
نماینده ولی فقیه در استان فارس افزود :تا امروز کسی در شیراز ظرفیت معنوی بین الحرمین این شهر را درک نکرده بود و امسال در اربعین ولو با محدودیت هایی که به خاطر کرونا بود، حرکت مردم در بین الحرمین شیراز بسیار زیبا بود و حس و حال عجیبی بود.
 
او با بیان اینکه طرحی که باید بین الحرمین باشد و با چیزی که امروز است بسیار فاصله دارد اضافه کرد :امید است در آینده با همکاری همه طرح انجام و شهر شیراز جلوه ای دیگر بگیرد.
 
آیت الله دژکام ضمن اینکه در بحث مصرف انرژی و آب همه ما وظیفه ای داریم. بیان کرد :شورای فرهنگ عمومی در بحث اصلاح فرهنگ و الگوی مصرف باید ورود مناسبی داشته باشد.
 
او اظهار کرد :امروز برقی که تولید می کنیم برای 120 میلیون نفر کفایت میکند و این در حالی است که کشور ما امروز با 80 میلیون نفر جمعیت، در پیک مصرف برق کم می آورد، که نشان می دهد باید رویه فرهنگ سازی، اصلاح الگوی مصرف و جلوگیری از اسراف کاری را جدی کنیم.
 
همچنین ضمن اینکه امروزه مصرف 40 میلیون نفر ضایع می شود و اسراف از این بزرگتر وجود ندارد.
 
آیت الله دژکام در ادامه سخنان خود با اشاره به اینکه اقتصاد کلان، در بحث مصرف و توزیع این موضوع وجود دارد تولید کننده علاقه مند است، مصرف شود تصریح کرد : در ازای مصرف ثروتی نصیب تولید کننده می شود، خصوصا در مورد برق که ذخیره سازی وجود ندارد و وقتی تولید می شود باید مصرف شود. 
 
او با بیان اینکه می خواهیم فرهنگ مصرف را اصلاح کنیم گفت : این نیاز به کار کارشناسی دقیق دارد که با همکاری خود مجموعه سازمان برق باید انجام گیرد.
 
نماینده ولی فقیه ضمن اینکه ما در فارس یک شبکه 4000 نفری مساجد داریم افزود :اگر بتوانیم به شکلی اطلاع رسانی ها و فرهنگ سازی ها را به صورت غیر مستقیم به این فضا منتقل کنیم، طبیعتا به مردم منتقل می شود و مردم متوجه قضیه می شوند. 
 
همچنین آموزش و پرورش و دانشگاه ها هم بُعد دیگر این ماجرا هستند، که در همه این قسمت ها، باید مخاطب شناسی تخصصی صورت بگیرد و مناسب با ذائقه مخاطب، فرهنگ مصرف ترویج شود تا به مرور، این مشکل جدی در کشور ما حل شود.
 
او اضافه کرد :در گام دوم انقلاب لازم است که فاصله بین مجموعه های مختلف نظام کم شود، یعنی جلسات با دستور کار ویژه بگذاریم و شرکت برق و با شورای فرهنگ عمومی، بر سر موضوع اصلاح الگوی مصرف کارگروه تخصصی تشکیل دهد.
 
آیت الله دژکام با بیان اینکه ظرفیت شیراز به گونه ای است که اگر کاری اینجا موفق شد از شیراز الگو برداری کرده، در جای دیگر هم موفق خواهد شد و بر روی شیراز حساب می کنند اظهار کرد :در هر بخشی مدیر اگر با مجموعه هایی مثل روحانیت و مدیریت فرهنگی تعامل خوبی داشته باشد این تعامل در سطح ملی هم استقبال خواهد شد؛ ما از این جهت منتظر نگاه جدیدی هستیم.
 
 
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
60 کلیک ها  آخرین ویرایش در دوشنبه, 21 مهر 1399 22:28
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا