شیراز پایلوت طرح کارت منزلت/ارائه خدمات بهزیستی به سالمندان

شیراز پایلوت طرح کارت منزلت/ارائه خدمات بهزیستی به سالمندان
   
شیراز پایلوت طرح کارت منزلت/ارائه خدمات بهزیستی به سالمندان |||| ||||

راستین آنلاین :معاون امور توان بخشی بهزیستی استان فارس همچنین از رونمایی کارت منزلت خبر داد و گفت :با توجه به اینکه شیراز پایلوت این طرح است، امروز 9 مهر ماه در باغ جهان نما از این کارت به صورت نمادین رونمایی خواهد شد.

 
حمید گودرزی با بیان اینکه 10 مهر ماه روز جهانی سالمند نامگذاری شده گفت : در استان فارس بالغ بر 460 هزار سالمند وجود دارد، که استان فارس در رتبه دوم نرخ سالمندی در کشور قرار گرفته و شیراز تقریبا 194 هزار سالمند دارد. 
 
او افزود :همچنین تعداد سالمندانی که تحت حمایت هستند نزدیک به 56 هزار نفر هستند، که خدمات بهزیستی را دریافت می‌کنند. 
 
گودرزی با اشاره به اینکه سالمندان از خدمات بهزیستی استفاده می‌کنند اظهار کرد : با تلاشی که سازمان بهزیستی با همکاری شهرداری شیراز بالغ بر 4سال در حال پیگیری است،فعلا برای 183 هزار نفر کارت صادر شده است، که تمامی افراد می‌توانند از خدمات رفاهی، ورزشی، هنری و غیره استفاده کنند. 
 
او با بیان اینکه 5 دستگاه در این کارت خدماتشان ارائه شده، اضافه کرد :انواع خدمات مانند ارائه بلیط نیم بها و رایگان، حمل و نقل های رایگان برای سالمندان و غیره ارائه می شود. 
 
گودرزی در ادامه با اشاره به اینکه فاز اول انجام شده، تصریح کرد :با پیگیری های لازم بقیه شهرستان های فارس را تحت پوشش قرار خواهیم داد. 
 
همچنین برای تعدادی که کارت صادر نشده گفت :تعدادی از این سالمندان در خود مراکز بهزیستی هستند، که از خدمات بهره مند می شوند و بعضی ها هویتشان معلوم نیست، که پیگیر آن ها نیز هستیم.
 
توزيع واكسن آنفولانزا از فردا در جامعه هدف بهزيستي فارس
 
معاون توانبخشي بهزيستي فارس از توزيع و تزريق واكسن آنفولانزا در جامعه هدف و تحت پوشش بهزيستي استان از فردا ١٠ مهرماه خبر داد و گفت: توزيع واكسن براي ٣ هزار نفر در بهزيستي استان پيش‌بيني شده كه فردا و در اولين بخش، يكهزار و ٢٠٠ كودك شيرخوارگاه و كادر درماني و بهداشتي بهزيستي تحت پوشش تزريق اين واكسن قرار مي‌گيرند. 
 
گودرزی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه بهزيستی تنها يكي از متوليان امر سالمندي است و به تنهاي متولي امور سالمندان نيست، یادآور شد: شورايي تحت عنوان شوراي سالمندي به رياست استاندار برای ارائه خدمات به سالمندان تشکیل شده است.
 
او گفت: سالمندان در شمار افرادی هستند كه زماني صاحب قدرت و نفوذ بودند و امروز به خيل جامعه سالمندي پیوسته‌‌اند که ضروري است حمايت‌هاي مالی، اقتصادي و حقوقي آنها را مدنظر قرار دهيم.
 
 
 
معاون توانبخشي بهزيستي فارس خاطرنشان کرد: متاسفانه قانوني دال بر حقوق سالمندان وجود نداشت اما فارس در اين زمينه پيشرو بوده و در شواي سالمندي استان مصوبه‌اي در اين خصوص تصویب و به مجلس ارائه شده و اميد است به زودي به قانون تبديل شود.
 
 
 
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
200 کلیک ها  آخرین ویرایش در چهارشنبه, 09 مهر 1399 17:34
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا