رئيس جهاد كشاورزي فارس در ديدار با هيئت هلندي:

رئيس جهاد كشاورزي فارس در ديدار با هيئت هلندي:
همکاری ایران و هلند در زمینه بذر
  • رئيس سازمان جهادكشاورزي استان فارس، خواستار همكاري شركت‌هاي هلندي در زمينه‌هاي بهره‌وري آب، ايجاد و گسترش كشت‌هاي گلخانه‌اي، توليد بذرهاي اصلاح‌شده، انتقال تكنولوژي‌هاي روز كشاورزي و فراوري محصولات كشاورزي و دامي و توليد و فراوري گياهان دارويي شد.
شركت هاي هلندي در توليد بذر، محصولات كشاورزي و دارويي همكاري كنند

به گزارش راسين آنلاين، محمدمهدي قاسمي سه‌شنبه 21 ارديبهشت در جلسه ديدار هيئت هلندي و سرمايه‌گذاران بخش خصوصي استان فارس، افزود: استان فارس به عنوان بزرگترين توليد كننده مجصولات كشاورزي كشور، سالانه 6.5 ميليون تن محصولات زراعي، 2.8 ميليون تن محصولات باغي و حدود يك ميليون تن محصولات دامي و شيلاتي توليد مي‌كند.

رئيس سازمان جهادكشاورزي استان فارس، با يادآوري اينكه هم‌اينك فارس 17 درصد كل محصولات باغي كشور را توليد مي‌كند، تاكيد كرد: ظرفيت فراوري محصولات زراعي، باغي و دامي در فارس بالغ بر 5.5 ميليون تن در سال است.

قاسمي با اشاره به اينكه ماشين آلات برداشت محصولات كشاورزي فارس در سال به 23 استان سرويس مي دهند. افزود: يك چهارم از ناوگان برداشت مجصولات كشاورزي كشور در استان فارس فعالند.

 رئيس سازمان جهادكشاورزي فارس علت وجود چنين شرايطي را به واسطه تنوع اقليمي، وجود و فعاليت كشاورزان و تشكل‌هاي كشاورزي پيشرو و برخورداري از مركز تحقيقاتي و دانشكده كشاورزي بسيار قويعنوان كرد و افزود: ولي امروز به دليل خشكسالي‌هاي مداوم، استراترژي كشاورزي با محوريت آب تعريف شده است و دنبال مي‌شود.

قاسمي با بيان اينكه بالاترين سطح آبياري تحت فشار كشور در فارس اجرا شده و استفاده از مكانيزاسيون و بذرهاي اصلاح‌شده در دستور كار قرار گرفته است، گفت: تلاش ما بالا بردن بهره‌وري ضريب دانش در هكتار از عرصه‌هاي كشاورزي موجود است.

قاسمي گفت: بخش خصوصي در استان فارس حاضر به سرمايه‌گذاري و مشاركت در طرح‌هاي مختلف ايجاد گلخانه، توليد بذر اصلاح‌شده، كارخانه‌هاي فرآوري محصولات كشاورزي و ... است و ارزاني آب، زمين و بازار كار و نزديكي به بازارهاي بزرگ مصرف در منطقه، امكان همكاري مشترك را فراهم مي‌كند.

519 کلیک ها  سه شنبه, 21 ارديبهشت 1395 07:48
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا