• رئیس مجمع نمایندگان فارس:

حرکت در جهت خدمت به مردم ادامه راه دفاع مقدس است

حرکت در جهت خدمت به مردم ادامه راه دفاع مقدس است
   
حرکت در جهت خدمت به مردم ادامه راه دفاع مقدس است |||| ||||

راستین آنلاین:رئیس مجمع نمایندگان استان فارس با اشاره به فرهنگ حاکم بر دفاع مقدس  گفت: بزرگ ترین مشکل کشور دوری از فرهنگ مدیریت جهادی است.


ابراهیم عزیزی که در جمع مردم روستای شوراب و احمد آباد سخن می گفت،ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دفاع مقدس به ویژه شهدای مناطق سیاخ دارنگون، شوراب و احمدآباد اظهار داشت: نام دفاع مقدس برگرفته از عنصر ایمان و معنویت بود و این تقدس به این دلیل بود که ما برای دفاع از آرمان های نبوی، علوی و فاطمی در صحنه حاضر شدیم.
وی افزود: جنگ فی نفسه عنصر خوبی نیست اما وقتی تبدیل به فرهنگ اعتقادی و در راستای دفاع از آرمان، مکتب و اصول باشد، تقدس پیدا می کند چراکه در وصیت نامه شهدا می خوانیم که برای نجات بشریت، اسلام و مبارزه با ظلم و ستم با درس گرفتن از مکتب سیدالشهدا(ع) در این راه قدم گذاشتند.
او دفاع مقدس را برگرفته از مکتب ایثار و مردانگی و شجاعت دانست و افزود: دفاع مقدس مکتب همه خوبی ها و مردانگی ها است و انصافا خاک جبهه قطعه ای از بهشت بود.
عزیزی با نقل خاطره ای از شهدای والامقام حاج قاسم سلیمانی و باکری در عرصه دفاع مقدس گفت: بنده با حضور فیزیکی در صحنه عملیات بدر، شاهد بودم که شهید باکری چگونه در آن شرایط سخت و دشوار از رورخانه دجله عبور کرد و در نهایت به فیض شهادت نائل آمد؛ در صورتی که می توانست عقب نشینی کرده و جان خود را نجات دهد.
نماینده شیراز و زرقان در مجلس ادامه داد: به راستی شهید باکری با چه روحیاتی آن لحظات آخر که دشمن همه جانبه هجوم آورده بود را سپری کرد تا زمانی که شهید شد؟ این همان معنویتی است که رزمندگان دفاع مقدس داشتند یا اینکه در اواخر سال 61در منطقه فکه هنگامی که برای نجات جان شهید، بالای سرش رفتیم، همه ما را به فاطمه زهرا(س)قسم می داد تا دست به او نزنیم و می گفت «شما معطل من نشوید من سال ها منتظر این لحظه بودم».
عزیزی خاطرنشان کرد: آمریکا حاج قاسم سلیمانی را به مرگ تهدید می کرد در حالی که حاج قاسم به آنها جواب داد «مرا به آن چیزی که سال ها در کوه و دشت و بیابان دنبال آن هستم، تهدید نکنید» لذا تقدس این دفاع به خاطر این فرهنگ ایثارگری است چراکه رزمندگان ما از همه تعلقات دنیایی با شجاعت و مردانگی گذشتند.
او حرکت در جهت خدمت به مردم را ادامه راه دفاع مقدس دانست و گفت: امروز هم از خودگذشتگی، خدمت، تلاش و حل مشکل مردم  ادامه فرهنگ دفاع مقدس است و در عرصه های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی همان باور دفاع مقدس باید حاکم شود.
این نماینده مجلس افزود: روزگاری برای 100متر سیم خاردار نیازمند این و آن بودیم اما فرهنگ دفاع مقدس و روحیه جهادی ما را تبدیل به بزرگ ترین کشور از نظر تجهیزات کرد؛ روحیه ای که اگر امروز نیز در اقتصاد حاکم بود، شاهد بسیاری از مشکلات نبودیم.
عزیزی با بیان اینکه مردم دیدند که اگر بخواهیم کار کنیم، می توانیم، بیان کرد: امروز حل مشکلات مردم و خدمت به آنان که بدون چشمداشت 8سال شجاعانه صبوری کردند، جهادی مقدس و وظیفه ای سنگین تر از دفاع مقدس است.
او همچنین گفت: توصیه ما این است که مدیران برای خدمت به مردم، از فرهنگ دفاع مقدس درس بگیرند زیرا اگر همان روحیه که بر دفاع مقدس حاکم بود امروز بر عرصه های مدیریتی حاکم بود، دست به گریبان مشکلات نبودیم.
نماینده شیراز و زرقان افزود: در دفاع مقدس ما هیچ وقت به دشمن اعتماد نکردیم اما امروز به دشمن اعتماد می کنند غافل از اینکه این نگاه نمی تواند ایران اسلامی را به جلو ببرد.
عزیزی با بیان اینکه امروز بزرگ ترین مشکل کشور دوری از فرهنگ مدیریت جهادی است، خاطرنشان کرد: دلدادگی به مکتب غرب و وابستگی به بیگانگان مشکلی را حل نمی کند.
او با بیان اینکه کشور همیشه نیازمند فرهنگ جهادی دفاع مقدس است، ادامه داد: مشکل مردم با بروکراسی های اداری و کاغذی و پیچیده حل نمی شود بلکه با همت و اراده حل می شود که از صدها کاغذ و صورت جلسه بهتر است.
این نماینده مجلس در ادامه با اشاره به مشکلات منطقه شوراب همچون فقدان راه مناسب، آب بهداشتی، بهداری، اورژانس، گاز،  شرکت تعاونی، گلزار شهدا و ... نیز گفت: این ها وظایف حاکمیتی است و حتما باید حل و فصل شود اما نیازمند تغییر نگاهها نیز هستیم.
عزیزی با اشاره به دیدار خود با رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: در این دیدار ما 2هزار میلیارد تومان برای حل مشکلات استان بودجه گرفتیم اما به راستی این مقدار بودجه در گستره استان پهناور فارس ناچیز است چراکه فقط یک پروژه آزادراه شیراز- اصفهان 1600میلیارد تومان بودجه می خواهد لذا معنایش این است که باید نگاهمان را به پیشرفت کشور عوض کنیم.
او حل مشکلات را نیازمند همت همگانی دانست و تاکید کرد: بخش اعظمی از مشکلات با بهره گیری از ظرفیت های مردمی که تولید درآمد نیز برای آنان بکند، قابل حل است وگرنه با بودجه دولت تنها چند پروژه را می توان جلو برد لذا نیاز است سرمایه های سرگردان را به منطقه بیاوریم.
انتهای پیام /  101
43 کلیک ها  آخرین ویرایش در جمعه, 04 مهر 1399 15:28
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا