عضو شورای اسلامی شهر شیراز:

عضو شورای اسلامی شهر شیراز:
سیدکمال پاک فطرت
  • عضوشورای اسلامی شهر شیرازگفت:درعصر حاضر اهمیت گردشگری بیش از همه وابسته به چرخه اقتصادی آن است.
درعصرحاضراهمیت گردشگری بیش از همه وابسته به چرخه اقتصادی آن است

به گزارش راستین آنلاین،شامگاه دوشنبه دراولین شب ازجشنواره خوشا شیرازکه به مناسبت هفته گرامیداشت شیراز در محورحافظیه برگزارشده بود سخن می گفت،با اشاره توانمندی های شهر شیراز در زمینه گردشگری گفت: این شهر قابلیت بالایی در زمینه پویایی اقتصاد محلی و بین المللی دارد. وی بااشاره به تاثیر عمیق توریسم دراقتصاد و فرهنگ جهان امروز بی توجهی به این موضوع را به معنی از دست دادن فرصت های کسب درآمد ایجاد اشتغال و سایرمزایای بسیار مهم دانست و افزود: شهرستان شیراز با داشتن جاذبه هایی همچون زیارتگاه ها،آثار تاریخی علمی فرهنگی، طبیعت زیبا و متنوع امکانات تفریحی و اقامتی و وجود بازارهای متنوع خرید و فروش یکی ازمهمترین شهرهای کشور است که جایگاه ویژه ای در زمینه جذب گردشگر به خود اختصاص داده است .

 پاک فطرت ادامه داد:مطالعات انجام شده نشان می دهد که مهمترین عوامل موثر در زمینه توسعه گردشگری شهرستان شیراز وجود جاذبه های توریستی انسانی و طبیعی بسیار دراین شهرستان، داشتن باغهای زیبا و منحصر بفرد، قرار گرفتن درمسیرهای راه های ارتباطی مهم ، وجود امنیت خاطر برای گردشگران و داشتن محیطی چهارفصل درسطح شهرستان است.

وی با اشاره به برگزاری برنامه های مختلف هفته گرامیداشت شیراز در این شهر گفت:برنامه ریزی برای برگزاری جشنواره های ملی و محلی در این ایام همراه با اطلاع رسانی خوب می تواند میهمانان داخلی و خارجی را برای حضور در شهر شیراز ترغیب کند. پاک فطرت در خصوص گسترش تبلیغات شهری و اطلاع‌رسانی برنامه‌های این هفته گفت: اطلاع‌رسانی درخصوص برنامه‌ها بسیار خوب و در سطح گسترده‌ای صورت گرفته اما باید تلاش شود که در سطح ملی و بین المللی هم بیش از این به معرفی شیراز بپردازیم. این عضو شورای اسلامی شهر شیراز بامثبت ارزیابی کردن عملکرد شهرداری شیراز و معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری در برنامه ریزی و اجرای برنامه های هفته شیراز اظهار داشت: برنامه‌های متنوع و بسیار خوبی در این هفته برگزار شده و یا در حال برگزاری است که از آن جمله می‌توان به برنامه‌های شاخصی همچون همایش کرنش به حافظ، جشنواره‌ "سی‌راه" و خوشا شیراز اشاره کرد.

720 کلیک ها  دوشنبه, 20 ارديبهشت 1395 11:19
این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا