عضوشورای اسلامی شهر شیراز:

عضوشورای اسلامی شهر شیراز:
مظفرمختاری
  • عضو شورای شهر شیراز گفت: برگزاری مسابقات جام‌جهانی کشتی مهم‌ترین رخداد ورزشی نیم قرن گذشته در شیراز است.
برگزاری مسابقات جام‌جهانی کشتی مهم‌ترین رخداد ورزشی نیم‌قرن گذشته در شیراز است

به گزارش راستین آنلاین،مظفر مختاری که عصر امروز دوشنبه در یکصدوپنجاه و ششمین جلسه علنی شورای شهر شیراز سخن می گفت افزود: بی‌شک این اتفاق بزرگ برکات زیادی برای شهر به دنبال خواهد داشت که اولین آن مرمت و بازسازی مجموعه ورزشی شهید آیت الله دستغیب است.

وی ادامه داد:مجموعه اداره کل ورزش و جوانان استان فارس و در راس آن مدیرکل کوشا و فعال این اداره با یک حرکت انقلابی و مدیریتی جهادی درمدت زمانی کوتاه دست به کار بزرگی زدند و سالن سرپوشیده این مجموعه را که سال‌ها با مشکلات زیادی روبرو شده و اندک اندک می‌رفت تا به یک سالن غیرقابل استفاده تبدیل شود آماده برگزاری مسابقات کردند. نباید فراموش کرد نظیر آن در رشته آزاد در کشور آمریکا و شهر لس‌آنجلس با آن همه امکانات و ظرفیت‌های روز دنیا برگزار می‌شود.

مختاری درادامه نطق پیش از دستور خود افزود: نکته دوم و امتیاز دومی که این میزبانی برای شهر شیراز به ارمغان می‌آورد منافع حاصل از مبحث گردشگری است. درحالیکه موج ایران‌ستیزی که توسط غرب و حکام مرتجع آن در کشورهای همسایه ما می‌رفت تا ایران را در جامعه جهانی به انزوا کشاند، درایت مقام معظم رهبری و تدابیر دولت یازدهم این فرصت را از آنها گرفت و ایران توانست جایگاه خود را در جامعه جهانی به رخ بدخواهان این نظام و کشور بکشاند.

نماینده مردم شیراز در شورای اسلامی این شهر با بیان اینکه در چنین شرایطی استفاده از منافع میزبانی مسابقات ورزشی می‌تواند زمینه کارکردهای مختلفی نظیر کارکردهای فرهنگی، اقتصادی، سیاسی و ورزشی را برای کشور ما به ارمغان آورد، افزود: میزبانی مسابقات جام‌جهانی کشتی‌فرنگی فرصت مناسبی برای معرفی پیش از پیش شیراز، فرهنگ و تاریخ این شهر و استفاده از مزایای میزبانی گردشگران ورزش است.

مختاری افزود: امروز صنعت گردشگری یکی از منابع اصلی کسب درآمد در کشورهای مختلف دنیاست و گردشگری ورزشی نیز یکی از مهمترین شاخه‌های این صنعت به حساب می‌آید.

وی ادامه داد: این در حالی است که این صنعت با گردش مالی و درآمد سالانه 600 بیلیون دلاری باعث رونق بسیاری از زیر مجموعه‌هایش شده و روند توسعه آن به گونه‌ای بوده که اکثر کشورهایی که به ضرورت و اهمیت این صنعت نوین پی برده اند سعی در پیشی گرفتن از دیگران در این صنعت نوظهور را دارند.

مختاری ضمن تقدیر از استاندار فارس، معاون محترم سیاسی امنیتی واستانداری، مجموعه اداره کل ورزش و جوانان استان، هیات کشتی، جامعه ورزش و تمام کسانی که در هر چه با شکوه تر برگزار شدن این مسابقات تلاش دارند، افزود: اعتقاد دارم می‌بایست تمام امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری دستگاه‌های مختلف شهری  برای برگزاری آبرومندانه یک رخداد بزرگ بین‌المللی به کمک اداره کل ورزش و جوانان استان آمده تا این مجموعه بتواند در اجرا و برگزاری این مسابقات نماینده‌ای شایسته برای استان فارس باشد.

638 کلیک ها  دوشنبه, 20 ارديبهشت 1395 18:18
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا