استاندار فارس:

استاندار فارس:
سيدمحمدعلي افشاني
  • استاندار فارس گفت: امنيت از مولفه هاي مديريت بحران است.
امنيت از مولفه هاي مديريت بحران است

به گزارش راستين آنلاين،سيدمحمدعلي افشاني ظهر امروز دوشنبه در سومين كارگاه آموزشي و تمرين ستادي مديريت بحران در شيراز گفت:بايد با فراگيري آموزش هاي لازم ياد بگيريم كه در هنگام بحران، چگونه امنيت را در جامعه ايجاد كنيم و خودمان نيز امنيت داشته باشيم.

وي، ضمن تاكيد برلزوم استفاده از ظرفيت هاي نهادهاي اجتماعي غيردولتي براي مقابله با بحران بيان كرد: اين كار به ويژه در شرايط كنوني كه با كمبود اعتبارات و منابع مالي مواجه هستيم مي تواند بسيار تاثيرگذار باشد.

افشاني ادامه داد: هدف اصلي مديريت بحران، كنترل حوادث براي كاهش حداكثري خسارت هاي جاني و مالي است و لازمه كاهش خسارت ها داشتن آمادگي لازم و آموزش در حوزه هاي مختلف است.

استاندار فارس اضافه كرد: حوادث متعددي كه در گذشته روي داده، براي بشر امروز به يك تجربه ارزشمند تبديل شده كه با استفاده از همين تجربه ها مي توان در مقابل حوادث واكنش نشان داد و حوادث را مديريت كرد.

وي، داشتن سرعت عمل بالا را از موارد مهم در زمان وقوع بحران دانست و گفت: اين ويژگي يعني توان نشان دادن واكنش سريع در زمان وقوع بحران كه در كشورهاي پيشرفته به عنوان شاخص توسعه يافتگي شناخته مي شود.

افشاني، كشور ايران را يكي از كشورهاي بحران خيز جهان به لحاظ وقوع بحران هاي طبيعي دانست و افزود: زلزله، سيل و آتش سوزي از جمله مواردي است كه كشور را حادثه خيز كرده است.

او بيان كرد: اگر هر فردي به مسئوليت و وظيفه خود به خوبي عمل كند و در زمان ساخت و سازها، قوانين و مقررات اين حوزه رعايت شود، در زمان وقوع بحران شاهد كمترين ميزان خسارت خواهيم بود.

استاندار فارس، شناسايي نقاط آسيب پذير شهرها را نيز خواستار شد و گفت: اگر اين مكان ها مورد شناسايي قرار گيرند، در هنگام بروز حادثه، از ميزان خسارت ها كاسته خواهد شد.

وي بيان كرد: بايد فعاليت هاي حوزه مديريت بحران دسته بندي و اولويت گذاري شود تا در هنگام نياز اثر بخشي لازم را داشته باشد.

344 کلیک ها  دوشنبه, 20 ارديبهشت 1395 06:01
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا