استاندار فارس:

استاندار فارس:
افشانی استاندار فارس
  • استاندار فارس گفت: از جمله سیاست های غلط دراستان فارس فشار بر بخش كشاورزی و رسیدن به خودكفایی در تولید گندم بود.
فشار بر بخش کشاورزی برای خودکفایی در تولید گندم اشتباه بود

به گزارش راستین آنلاین، محمد علی افشانی ظهر یكشنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی آبرسانی به شهرهای ارسنجان و سعادت شهر با تاکید برجدی بودن درمدیریت مصرف آب، گفت: زمان استحصال آب از ژرفای ۵۰۰ متر و ۶۰۰ متر برای كاشت محصولات كشاورزی گذشته است .

وی ادامه داد: من از كشاورزان می خواهم كه از كاشت گندم تابستانه و كشت محصولات آب بر تابستانه خوداری كنند و به هشدارها توجه كنند.

استاندار فارس سیاست فشار بر بخش کشاورزی برای رسیدن به خودکفایی در تولید گندم را در استان فارس غلط دانست و یادآور شد: مقوله آب با توجه به معضل خشكسالی اهمیت دوچندان دارد زیرا وضعیت کنونی نیز ۲۲ درصد بارندگی از میانگین کمتر است.

افشانی افزود: مدیریت مصرف و مدیریت منابع آب مهمترین وظیفه است ، همگان باید درك كنند كه شرایط در زمینه كاهش نزولات واقعا حساس و بحرانی است، وذخیره سفره های آب زیر زمینی رو به پایان و رو به كاهش است و آبی برای برداشت بیشتر وجود ندارد.

وی با تاکید براینکه، باید اولویت بر تامین آب شرب مردم باشد، افزود: تامین آب برای صنعت و توسعه صنعتی اولویت های بعدی است.

افشانی ادامه داد: در حوزه كشاورزی در شرایط كنونی راهكار توسعه كشاورزی به صلاح نیست، متاسفانه اقتصاد استان بشدت وابسته به كشاورزی است ولی دراین شرایط آبی برای بخش كشاورزی وجود ندارد.

وی ادامه داد: شرایط فعلی به هیچ وجه مطلوب نیست، ۲۲ درصد نسبت به میانگین بلند مدت كاهش بارندگی داریم و این موضوع را برای همه سخت تر خواهد كرد.

استاندار فارس اضافه كرد : اگر آبی وجود داشته باشد بعد از تامین شرب در صنعت مصرف شود، ذخیره آب پایدار و ذخیره سدها در استان مناسب نیست، هر زیانی در سالهای گذشته از نظر كمبود آب كشاورزی به مردم رسیده به خاطر عدم توجه به هشدارها بوده است.

386 کلیک ها  یکشنبه, 19 ارديبهشت 1395 00:34
این مورد را ارزیابی کنید
(4 رای‌ها)
خرید بلیط هواپیما

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا