• در بازدید از دومین ساختمان بلند مرتبه مشهد تاکید شد؛

تشدید بازرسی از ساختمان های بلند مرتبه در حال ساخت مشهد با نظارت دستگاه قضایی

تشدید بازرسی از ساختمان های بلند مرتبه در حال ساخت مشهد با نظارت دستگاه قضایی
   
تشدید بازرسی از ساختمان های بلند مرتبه در حال ساخت مشهد با نظارت دستگاه قضایی |||| ||||

راستین آنلاین: با نظارت دستگاه قضایی بازرسی های ایمنی و آتش نشانی از ساختمان های بلندمرتبه در حال احداث و بهره برداری در مشهد تشدید می شود.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، امیر حسین جوانبخت قاضی شعبه 209 دادسرای عمومی و انقلاب مشهد و رئیس شورای راهبردی ایمن سازی ساختمان ها و اماکن پرخطردر حاشیه بازدید از دومین ساختمان بلند مرتبه شهر که با حضور معاون خدمات شهری شهرداری مشهد انجام شد، در این خصوص گفت: با هدف کاهش حوادث در ساختمان های بلند مرتبه و برج های اداری، تجاری و مسکونی در حال احداث و بهره برداری شهر مشهد و الزام مالکان به رعایت نکات ایمنی ، بازرسی های ایمنی و آتش نشانی از این اماکن تشدید می شود.
وی افزود: این بازدید ها با در نظر گرفتن الزامات قانونی، جنبه پیشگیرانه از حریق و حوادث و حمایتی از مالکین و انبوه سازان در راستای حفظ حقوق عامه انجام می شود.
وی اضافه کرد: از لحاظ اخلاقی، قانونی و شرعی، اگر در برج ها و ساختمان های بلندمرتبه در حال احداث و حتی پس از بهره برداری آسیبی به شهروندان وارد شود، مالکان و سازندگان طبق قانون باید پاسخگو باشند.
وی تصریح کرد: از همین رو اعضای کارگروه در بالاترین سطح ، ضمن بازدید از ساختمانهای بلند مرتبه و ارزیابی سطح ایمنی این اماکن، نواقص ایمنی و الزامات اجرایی و قانونی مد نظر آتش نشانی ،حوزه قضایی ، نظام مهندسی و شهرداری را به سازندگان ابلاغ و تا رفع کامل رصد می کنند .

مهدی یعقوبی معاون خدمات شهری شهرداری مشهد نیز در ادامه این بازدید با بیان این که کارگروه با محوریت دستگاه قضایی و سازمان آتش نشانی شکل گرفته و مسئولان شهری هم از آن حمایت قاطع می کنند اظهارکرد: در بازدید های ایمنی و آتش نشانی از ساختمان های در حال احداث، موارد لازم از سوی آتش‌نشانی به سازندگان ارائه می شود تا در اسرع وقت این اشکالات رفع شوند و مشکلات ثانویه در آینده گریبانگیر مالکان و بهره برداران نشود.
درادامه این بازدید آتشپاد دوم امیر عزیزی مدیر عامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد نیزضمن قدردانی از همراهی خوب دستگاه قضایی افزود : این سازمان در موضوع برقراری ایمنی موضوعی در سطح شهرها ، نخستین شهر کشور است که برنامه بازدید های پیشگیرانه ایمنی از برج ها و اماکن بلندمرتبه را آغازکرده است.
وی گفت: آتش نشانی در مراحل ساخت ، دریافت عدم خلاف و بهره‌برداری در کنار افرادی که در راستای ایمن سازی ساختمانهای خود اهتمام دارند خواهد بود و سازندگان می توانند سازمان آتش نشانی را به عنوان یک مشاور و ناظر کاملاً تخصصی در کنار خودشان ببینند.
وی افزود: هر چقدر ارتباط سازندگان با متولیان ایمنی بیشتر باشد ، مطمئناً این مراحل به شکل بهتری در راستای ایمنی حداکثری شهر پیش خواهد رفت.

انتهای پیام /  106
54 کلیک ها  آخرین ویرایش در شنبه, 11 مرداد 1399 14:56
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا