شناسایی 65 مورد جدید مبتلا به کرونا در فارس /تعداد مبتلایان به مرز 1000 نفر نزدیک شد

راستین آنلاین:معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز ظهر امروز پنجشنبه 14 فروردین با اشاره به شناسایی ۶۵ نفر مبتلا به کروناویروس در فارس، از افزایش آمار مبتلایان به ۹۱۷ نفر در استان خبر داد.

 
 دکتر «عبدالرسول همتی» با اعلام این خبر گفت: با کمک تیم های سلامت استان، طی ۲۴ ساعت گذشته، ۸۹۵ نمونه تست کروناویروس به آزمایشگاه های تشخیص این بیماری ارسال شده که ۶۵ مورد مثبت بوده است.
 
او ادامه داد: خوشبختانه در ۷۲ ساعت گذشته، آمار جانباختگان این بیماری در استان افزایش نداشته و کماکان در این زمینه، ۳۰ مورد فوتی ثابت مانده است.
 
معاون بهداشت دانشگاه همچنین از بهبودی و ترخیص ۳۰۴ نفر از مبتلایان تاکنون خبر داد و اظهار کرد: ۳۰۵ نفر از مبتلایان نیز به دلیل شرایط مساعد، در قرنطینه خانگی به سر می برند.
 
 همتی در ادامه با اعلام خبر بستری ۲۸۴ نفر مشکوک به ابتلا در مراکز درمانی استان، گفت: روند خدمات رسانی به این افراد و بررسی نمونه های مثبت با تلاش تیم های سلامت در حال انجام است.
 
دیگر آماری که معاون بهداشت دانشگاه اعلام کرد، غربالگری سه میلیون و ۹۰۰هزار نفر از مردم استان بود که با تلاش بهورزان، مراقبان سلامت و تیم های سلامت صورت گرفته و افزود: با توجه به این سطح از غربالگری و پایش سلامت، فارس در کشور تاکنون پیشتاز بوده است.
 
او در ادامه از مردم خواست تا با مراجعه به سامانه salamat.gov.ir وزارت بهداشت و ثبت اطلاعات سلامت خود و خانواده، تیم های سلامت را در مهار هرچه سریع تر کروناویروس در کشور یاری کنند./۱۰۱
 
پایان خبر
انتهای پیام /  101
293 کلیک ها  آخرین ویرایش در پنج شنبه, 14 فروردين 1399 15:34
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا