سه باب منزل قدیمی در شیراز طعمه حریق شد

  راستین آنلاین :سخنگوی سازمان آتش نشانی شیراز گفت :30 آتش نشان درحال اطفای 3منزل مسکونی در خیابان زند باریک شدند، این حادثه تلفات جانی در بر نداشت.

 
 علیرضا عدلو  درباره جزییات این حادثه آتش سوزی اعلام کرد: ساعت 10 و 29 دقیقه امروز به دنبال تماس شهروندان با شماره تلفن ۱۲۵ آتش نشانی و اعلام آتش سوزی در سه منزل مسکونی قدیمی در خیابان زند باریک ستاد فرماندهی آتش نشانی شیراز بلافاصله 3 ایستگاه کامل عملیاتی شماره های 9 ، 12و 19 را به محل حادثه اعزام کرد.
 
او با اشاره به اینکه  سه منزل مسکونی که سقف آن بصورت شیروانی، چوبی بود و  به علت نامعلومی دچار آتش سوزی شد، افزود : با کمک و تلاش نیرو های امدادی، تمامی ساکنان از منزل خارج  و آتش نشانان با رسيدن به محل حادثه اقدام به اطفای حريق و جلوگيری از گسترش آن به نقاط همجوار كردند .
 
سخنگوی سازمان آتش نشانی با بیان به این که ساختمان ها به طور کامل شعله ور  و دود بسیار غلیظی از آنها متصاعد شده بود و شعله های آتش از نرده ها و پنجره های این ساختمانها به بیرون زبانه می کشید، اضافه کرد : با توجه به قدیمی بودن ساختمانها آتش نشانان تمام ملاحظات لازم را در نظر گرفته، و از طریق لوله کشی از درون ساختمان، از طریق نردبان و از راه پنجره ها عملیات اطفاء را آغاز کردند. 
 
عدلو در پایان تصریح کرد: نیروهای آتش نشانی در یک عملیات نفسگیر و زمان بر، پس از خاموش کردن کامل آتش سوزی عملیات لکه گیری را انجام دادند. 
 
گفتنی است، خوشبختانه در اين حادثه به كسی آسيبی نرسيد ولی متاسفانه به دلیل قدیمی بودن منزل كه دارای سقف چوبی و سفالی بود خسارت زیادی به ساختمان وارد شد و علت حادثه از سوی کارشناسان در دست بررسی است.
انتهای پیام /  منصوره خسروبیگ
118 کلیک ها  آخرین ویرایش در یکشنبه, 25 اسفند 1398 14:49
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا