همانگونه که مدیران حوزه سلامت در مسائل شرعی مقلد ما هستند، ما نیز در تشخیص پزشکی مطیع آنها هستیم

راستین آنلاین:نماینده ولی فقیه در فارس گفت: اینکه بنده باید نماز جماعت خود را به دلیل مقابله با این ویروس باید تعطیل کنم یا نکنم، تشخیصش با مدیر حوزه سلامت استان است.

آیت الله لطف الله دژکام  که عصر امروزسه شنبه 6 اسفندماه  در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان فارس سخن می گفت، با بیان اینکه در مورد نحوه مدیریت این بیماری نیز باید آنچه در این زمینه اعلام شد، همگان اطاعت کنیم افزود: همانگونه که این مدیران همه در مسائل شرعی مقلد ما هستند، ما نیز در تشخیص پزشکی مطیع آنها هستیم و نباید این موضوع را نادیده بگیریم، زیرا هرج و مرج مردم را سردرگم می‌کند، یک مدیریت باید در این زمینه وجود داشته باشد و اگر لازم باشد اطلاعیه می‌دهد و هر اطلاعیه داده شد اولین کسی که باید اطاعت کند بنده هستم.

وی  ادامه داد:عده ای می‌گویند برای برگزاری اعتکاف چه باید کرد؟ به افراد مختلفی که دراین‌باره به بنده مراجعه کردند گفتم، نظر مسوولان ذیربط بهداشتی را کسب کنید و هرچه گفتند، عمل کنید.

امام جمعه شیرازدربخش دیگری از صحبت هایش،ضمن تاکید بر لزوم بازنگری در برخی دروس دانشگاهی، خواستار استفاده از ظرفیت دانشگاه‌ها برای عمومی کردن اخلاق در جامعه شد.

دژکام  با بیان اینکه متن جامعه ما در یک حرکت مستمر پویا به سمت همه ارزش‌هایی که هدفگذاری شده، جلو می‎رود، افزود: موانع و مشکلاتی وجود دارد که نباید آنها را نادیده گرفت اما ظلم است که از اقدمات مثبت غفلت کنیم.

نماینده ولی فقیه در فارس خاطرنشان کرد: متاسفانه عادت به برجسته کردن نقاط ضعف کرده‌ایم.

آیت‌الله دژکام به سند مهندسی فرهنگی کشور هم اشاره و با بیان اینکه شاید ما به تناسب گستره این اسناد، کار عملی و اجرایی تاکنون نتوانسته‌ایم طراحی کنیم، عنوان کرد: آموزش و ترویج اسناد را از یاد برده‌ایم. اطلاع کافی در این باره وجود ندارد و کسی مفاهیم این سندها را آموزش نمی‌دهد.

او با تاکید بر اینکه اسناد باید متن بحث و گفت‌وگوی نخبگان و فرهیختگان قرار گیرد، گفت: یک مرکز ویژه آموزش این اسناد ایجاد شود.به عنوان مثال؛ در تمام دانشگاه‌های کشور ما هزینه قابل توجهی صرف درس انقلاب اسلامی می‌شود، حال باید بررسی شود که از نظر کیفیت، برداشت مجموعه دانشگاهی چیست؟

امام جمعه شیراز خواستار بازنگری در روش آموزش برخی دروس دانشگاهی و به روز شدن آنها شد و افزود: حوزه علمیه نیز وارد عرصه آموزش و ترویج این مباحث شود.

آیت‌الله دژکام به فرآیند الزام و التزام اشاره و بیان اینکه کدهای اخلاقی در بسیاری از کشورها به نحوی الزام آور است، گفت: در بحث التزام باید مطالبه از پایین و مجموعه‌های فرهنگی شروع شود.

او ادامه داد: الزام‌هایی هم وجود دارد که در قالب شورای فرهنگ عمومی استان می‌گنجد.

نماینده ولی فقیه در فارس با بیان اینکه جدیتی در مجموعه‌های اجرایی ما در الزام و اجرای مصوبات عمومی وجود ندارد، افزود: فارس یک ظرفیت‌های بسیار خوبی دارد. این استان دارای دانشگاه‌های فارس و شیراز در یک رده ملی قرار دارند اما نقش آنها در فرآیندهای فرهنگی ملموس نیست.

آیت‌الله دژکام با تاکید بر اینکه نقش حوزه و دانشگاه باید در مسائل فرهنگی پررنگ شود، گفت: اگر این مهم شکل خوبی عملیاتی شود، امید به فردای بهتر تداعی خواهد شد.

انتهای پیام /  101
آخرین ویرایش در سه شنبه, 06 اسفند 1398 23:03
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا