واکنش دادگستری فارس به انتشار خبر آزادی عضو سابق شورای اسلامی شهر شیراز از زندان

مهدی حاجتی
مهدی حاجتی  
واکنش دادگستری فارس به انتشار خبر آزادی عضو سابق شورای اسلامی شهر شیراز از زندان مهدی حاجتی

راستین آنلاین :روابط عمومی دادگستری فارس در پی انتشار خبر آزادی مهدی حاجتی عضو سابق شورای اسلامی شهر شیراز از خود واکنش نشان داد.


در این واکنش که به صورت یک گزارش خبری در اختیار پایگاه خبری راستین آنلاین نیز قرار گرفته، ضمن تأیید آزادی وی اعلام شده این اقدام پیرو درخواست اعاده دادرسی از سوی محکوم علیه و تجویز اعاده دادرسی از سوی دیوان عالی کشور انجام شده است.

در ادامه این گزارش آمده است که تجویز اعاده دادرسی در راستای اعمال مواد475 و 476 قانون آئین دادرسی کیفری انجام شده است که مطابق این دستور رسیدگی مجدد به اتهامات وی در دادگاه هم عرض صادر کننده رای قطعی ( محاکم تجدید نظر استان ) انجام خواهد شد.

گفتنی است با عنایت به تجویز اعاده دادرسی ، اجرای حکم مطابق ماده 478 قانون آیئن دادرسی کیفری متوقف و محکوم علیه در حال حاضر با اخذ تأمین کیفری و تودیع وثیقه تا تعیین تکلیف و صدور حکم مجدد آزاد شده است.

همچنین دادگستری استان فارس تأکید کرد رسیدگی به پرونده این عضو سابق شورای شهر وفق مقررات و به صورت عادلانه و به مانند سایر پرونده های مطروحه در دستگاه قضایی بدون توجه به حاشیه های موجود انجام و رأی مقتضی صادر خواهد شد.
انتهای پیام /  راستین آنلاین
2014 کلیک ها  آخرین ویرایش در جمعه, 04 بهمن 1398 15:27
این مورد را ارزیابی کنید
(5 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا