تردد 208 میلیون خودرو در جاده های فارس در شش ماهه نخست سال 1398

تردد 208 میلیون خودرو در جاده های فارس در شش ماهه نخست سال 1398
   

راستین آنلاین:مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس گفت درشش ماهه نخست سال 1398 در راههای فارس 208 میلیون خودرو تردد کرده اند.


علیرضا سیاهپور با باین اینکه این آمار براساس126 سامانه ترددشمار فعال در محورهای استان رسیده افزود:آمارها در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته 6درصد رشد داشته و فارس در جايگاه پنجم تردد كشور(6درصد تردد کل كشور) پس از استان هاي تهران، مازندران،البرز و گيلان قرار دارد.
وی ادامه داد: طی شش ماهه نخست سال جاري تردد مبادی ورودی استان 11 ميليون و 90هزار تردد و میزان تردد مبادی خروجی استان 10ميليون و 990هزار بود و محورهای شیراز – مرودشت و بالعکس ، کمربندی های اکبرآباد و پل فسا، شیراز – سپیدان و بالعکس  بیشترین میانگین تردد روزانه در سال گذشته را داشتند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای فارس تاکید کرد: در نيمه نخست سال جاري، تردد وسایل نقلیه سنگین محورهای فارس، حدود 28 میلیون(13درصد تردد سنگين كشوري) بود كه جايگاه چهارم كشوري پس از استان هاي تهران، اصفهان و مركزي را دارد و محورهای  شیراز-مرودشت(رفت و برگشت)، صفاشهر-سورمق (رفت و برگشت) و آباده-سورمق به ترتیب بالاترین میزان تردد وسایل نقلیه سنگین را به خود اختصاص داده اند.
سیاعپور در ادامه اظهار داشت: محور شیراز–مرودشت (رفت و برگشت) با بیش از 46 هزار تردد روزانه، پرترددترین محور و ساعت 11 الی 12روزهاي چهارشنبه زمان اوج ترافیک این محور بود.
وی تشریح کرد: طی 6 ماه نخست سال جاری از كل ميزان تردد 87 درصد سواري و وانت، 2درصد اتوبوس و مابقي انواع وسيله نقليه سنگين بوده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل استان فارس ادامه داد: در پايش سامانه هاي هوشمند ثبت تخلف، تعداد 382هزار تخلف از سرعت غيرمجاز صورت گرفته است كه در مقايسه با مدت مشابه سال قبل 7درصد كاهش يافته و بيشترين كاهش تخلف در محورهاي شيراز-اصفهان(43%-) و شيراز-بوشهر (55%-) و بالاترين افزايش تخلف در محور شيراز-ياسوج(63%+) ثبت گرديده است.
انتهای پیام /  101
272 کلیک ها  آخرین ویرایش در چهارشنبه, 22 آبان 1398 05:34
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا