اعلام فراخوان دومین دوره فستیوال معمار شیراز با موضوع هویت گمشده معماری و شهرسازی

اعلام فراخوان دومین دوره فستیوال معمار شیراز با موضوع هویت گمشده معماری و شهرسازی
ابوالفضل بادآهنگ

راستین آنلاین:فستیوال معمار شیراز که سال گذشته اولین دوره خود را در شیراز برگزار کرد،امسال با تغییراتی،فراخوان دومین دوره خود را منتشر کرد.

دبیرکل فستیوال معمار شیراز در جمع خبرنگاران گفت : دومین دوره فستیوال معمار شیراز را در حالی برگزار میکنیم که با اضافه کردن بخش مقالات علمی پژوهشی به دو بخش دانشجویی و حرفه ای،این فستیوال با سه بخش کار خود را دنبال میکند

ابوالفضل بادآهنگ افزود: محوریت برنامه معمار شیراز در دومین دوره برگزاری به سمت مبحث هویت معماری و شهرسازی جهت گرفته است و با توجه به حساسیت بالای این موضوع تغییراتی در روند برگزاری به وجود آمد تا هر چه بیشتر بتوان با تکیه بر مباحث علمی و پژوهشی برای رسیدن به این مهم گام برداریم.

وی در خصوص موضوعات خواسته شده در این دوره از معمار شیراز گفت : موضوعات خواسته شده در بخش علمی و پژوهشی این فستیوال با محوریت هویت شیراز،هویت و روانشناسی محیط،هویت و کالبد معماری و شهرسازی شیراز،شهرسازی و هویت،معماری و هویت،هویت و فرهنگ و همچنین گردشگری و هویت اعلام شده و در بخش دانشجویی با دعوت از دانشگاه های معتبر شیراز،دفاتر حرفه ای و فارغ التحصیلان معماری و شهرسازی خواسته شده است تا جهت طراحی و ساخت پاویون ها با موضوع درنگ گاه های شهری پیرامون محور زندیه و ارگ کریمخان شروع به طراحی و ساخت نمایند.

در بخش حرفه ای نیز با دعوت از کلیه معماران مطرح شهر شیراز نمایشگاهی از آثارشان در شش گروه برگزار می شود که این شش گروه عبارتند از  طراحی داخلی ساختمان های مسکونی،نماهای خارجی ساختمان های مسکونی،طراحی داخلی ساختمان های عمومی،نماهای خارجی ساختمان های عمومی،طراحی ویلا ها و باغ شهر ها و گروه کانسپت و ایده و پروژه های اجرا نشده .

دبیرکل فستیوال معمار شیراز در خصوص داوری این فستیوال گفت :

فستیوال معمار شیراز با داوری کامران حیرتی، مهرداد ایروانیان،کرامت الله زیاری،جعفر کاشف،هومن بالازاده،محمد پروا در تاریخ چهاردهم آذر ماه ۱۳۹۸ اسامی برگزیدگان خود را اعلام خواهد کرد و همچنین دکتر علیرضا دانشپور به عنوان دبیر علمی جشنواره و مهندس حسین زیانی مطلق به عنوان مدیر اجرایی در کنار کادر مرکزی اجرایی با حضور رقیه اکتفایی، جواد رحیمیان فرد و ملیکا انصاری در کنار سایر اعضای اجرایی و راهبردی برنامه دومین دوره این جشنواره را هدایت خواهند نمود.

بادآهنگ افزود در این دوره کمیسیون معماری و شهرسازی شورای اسلامی شیراز،معاونت معماری و شهرسازی شهرداری شیراز و نظام مهندسی استان فارس با اجرای گروه فنی و مهندسی ایده هفت و همراهی سازمان میراث فرهنگی فارس و معاونت شهرسازی سازمان راه و شهرسازی و دانشگاه های معتبر استان دومین دوره معمار شیراز را همراهی می کنند.

شرکت کنندگان در این فستیوال می توانند جهت ثبت نام و اطلاعات بیشتر به سایت فستیوال به آدرس www.Memarshiraz.ir مراجعه کنند.

296 کلیک ها  دوشنبه, 13 آبان 1398 00:43
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا