چاپ کردن این صفحه

افزایش چراغ خاموش هزینه مترو در شیراز

افزایش چراغ خاموش هزینه مترو در شیراز
   

راستین آنلاین:هنوز از امضای تفاهم‌نامه ساخت تراموا برای شیراز و تاکید چندین و چندباره شهردار این شهر بر لزوم توسعه حمل و نقل عمومی در کلانشهر شیراز نگذاشته است که نرخ حمل و نقل با مترو در این شهر از نرخ حمل و نقل در پایتخت گران ایران یعنی تهران پیشی گرفت.


 تحقیقات نشان می‌دهد که در کلان شهرهایی نظیر شیراز گسترش زیرساخت‌های حمل و نقل عمومی جذاب و ارزان کردن ناوگان حمل و نقل عمومی وجود فناوریهای تازه در شبکه حمل و نقل عمومی و ضمن کاهش ترافیک به بهبود هوا و فرهنگ سازی در جهت استفاده بیش از پیش شهروندان از ناوگان حمل و نقل عمومی کمک می کند.
اما در شرایطی که توسعه حمل و نقل عمومی از شعارهای شورای اسلامی شهر شیراز در دوره پنجم و شهردار منتخب آن است حالا افزایش نرخ هزینه های رفت و آمد مترو آن هم به صورت چراغ خاموش تا ۵۰ درصد افزایش یافته تا استقبال کمرنگ شهروندان شیرازی از این سامانه ناقص کمرنگ تر و کم رمق تر از قبل نیز شود.
 این در حالی است که شهرداری شیراز یک سال پیش در چنین روزهایی یعنی ۲۱ آبان ماه سال گذشته در صحن علنی شورا با تاکید بر پایبندی اش بر برنامه‌های ارائه شده به شورا از تکمیل اجرای طرح‌های انسان محور در سطح شیراز گفت: اهتمام مجموعه شهرداری علاوه بر تکمیل پروژه‌های نیمه تمام عمرانی بر اجرای طرح‌های انسان محور است تا شاهد تحقق رویکرد انسان محوری در این شهر باشیم .
رویکردی که به اعتقاد برخی تحلیلگران مسائل شهری تاکنون موفق نبوده است.
 حالاشاید تحقق این رویکرد با افزایش ناگهانی بهای حمل و نقل با مترو به نظر می‌رسد سرعتش کم تر از قبل نیز شود.
انتهای پیام /  101
474 کلیک ها  آخرین ویرایش در دوشنبه, 29 مهر 1398 12:28
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

بیشتر بخوانید 101

موارد مرتبط