ورود دادستانی به پرونده مسمومیت 15تن در یک استخر خصوصی

ورود دادستانی به پرونده مسمومیت 15تن در یک استخر خصوصی
   

راستین آنلاین:در پی مسمویت تعدادی از دانش آموزان در یکی از استخرهای شیراز، با اخذ شکایت شکات، پرونده قضایی تشکیل و مسئولین استخر به دادسرا فراخوانده می شوند.

معاون دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان فارس با اعلام این خبر گفت: پس از وصول خبر مسمویت 15 دختر بچه 6 تا 10 ساله  در حال آموزش شنا در یکی از استخرهای شیراز  بلافاصله در محل حاضر و با انتقال مصدومین به بیمارستان دستور تعطیلی استخر صادر گردید.

جمشید فرهادی بیان داشت بررسی اولیه حاکی از نقص در قسمت تأسیسات استخر بوده و ظاهراً کلر تزریق شده در آب استخر بیش از حد استاندارد بود است .

وی از پیگیری ادامه تحقیقات تا روشن شدن ابعاد حادثه خبر داد و بیان  داشت: با اقدام اولیه مربیان و حضور به موقع نیروهای اورژانس خطر رفع گردید و تعدادی از مصدومان در همان محل به صورت سرپایی درمان و 10 نفر از دیگر از مصدومان به بیمارستان های شهید دستغیب و نمازی منتقل شدند که طبق آخرین خبر واصله 9 نفر دیگر از مصدومان از بیمارستان ترخیص و تنها یک نفر در بیمارستان تحت درمان می باشد.

گفتنی است نیمروز پنج‌شنبه ۱۱ تن در استخری در شیراز بدلیل نامعلومی دچار مسمومیت شدند، این افراد توسط نیرو‌های امدادی اورژانس به بیمارستان منتقل شدند.

مدیر روابط عمومی و سخنگوی سازمان اورژانس فارس پیش از این  در تشریح این حادثه گفته بود :این حادثه در ساعت ۱۳:۱۰ به مرکز پیام اورژانس شیراز اعلام شد و سه تیم امدادی اورژانس و اتوبوس آمبولانس به محل اعزام شدند.

حسن همتی  همچنین از  صدور  دستور تعطیلی استخر و اخذ شکایت اولیاء دانش آموزان خبر داد و افزود: مسئولین استخر برای ارائه توضیحات و روشن شدن ابعاد حادثه به دادسرا فراخوانده شده اند.

وی البته خاطر نشان کرده بود : وضعیت مصدومین خوب گزارش شده و علت این حادثه در دست بررسی است.

معمولا مسمومیت با کلر در برخی از استخر‌ها رخ می‌دهد، کلر یک ماده شیمیایی است که رشد باکتری در آب را مهار می‌کند. این ماده برای ضد عفونی کردن استخر‌های شنا و آب آشامیدنی، دفع فاضلاب و زباله‌های صنعتی استفاده می‌شود. کلر یک ماده فعال در محصولات تمیز کننده نیز است. با توجه به موارد کاربرد این ماده مسمومیت با کلر نیز در استخر‌ها قابل پیش بینی است.

انتهای پیام /  101
391 کلیک ها  آخرین ویرایش در جمعه, 12 مهر 1398 12:59
این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا