حاشیه های چند انتصاب/عمر معاونت آرگیو در شهرداری به دوسال هم نرسید

عکس از رضا بعیدی-سایت مطبوعات فارس
عکس از رضا بعیدی-سایت مطبوعات فارس  
حاشیه های چند انتصاب/عمر معاونت آرگیو در شهرداری به دوسال هم نرسید عکس از رضا بعیدی-سایت مطبوعات فارس

راستین آنلاین:بازهم همچون گذشته اخبار از مجاری غیر رسمی نشت و سپس روابط عمومی شهرداری شیراز شایعات را تایید کرد.

شایعاتی که با انتشار تصویر احکام مسئولیت های جدید برخی مدیران از روی مانیتور یکی از کارمندان شهرداری زودتر از اعلام رسمی این احکام رنگ و بوی واقعیت به خود گرفت.

حیدر اسکندر پور دریکی از مهمترین و در عین حال جنجالی ترین تصمیات خود حکم جانشینی اسماعیل صالحی به جای حسین آرگیو را صادر کرد تا به عمر 22 ماهه معاون فنی عمرانی بودن آرگیو پایان دهد.

تصمیمی که با واکنش های متعددی روبروشد.

برخی از کاربران فضای مجازی آرگیو را یکی از معدود اصلاح طبانی می دانستند که شهرداربرخاسته از اردوگاه چپ او را به شهرداری آورده است.

البته این نکته نیز قابل تامل است که معاون جدید فنی عمرانی اسکندر پور یکی از مدیران باسابقه شهرداری و وزارت کشور محسوب می شود.

اسماعیل صالحی پیش از این شهردار مناطق چهار، شش، هفت و 11 شیراز، شهردار شهرهای آباده، گناوه و بندر دیر، معاون فنی شهرداری‌های استان بوشهر، مسئول عمران فنی شهرستان دشتی و معاون فرماندار شهرستان آباده بوده است.

اما به اعتقاد منتقدین اسکندر پور،اوبا کنار گذاشتن آرگیوآنچه نباید انجام می دادرادر قبال یار دیرین خود انجام داده است.

این در حالی است که اسکندرپور بارها صراحتا  در مخافل مختلف اعلام کرده بود که گرایش سیاسی درانتخاب مدیرانش هیچ تاثیری ندارد.

اسکندرپور البته همزمان محمودرضا مهرجهانیان که  پیش از این شهردار منطقه چهار، معاون فنی و شهرسازی منطقه چهار، معاون منطقه 6،معاون منطقه یک، معاون منطقه سه، معاون منطقه هفت و مسئول امور مناطق معاونت شهرسازی و معماری شهرداری شیراز بوده را به سمت سرپرست شهرداری منطقه یک، مسعود طهماسبی را که پیش از این شهردار منطقه پنج شیراز، شهردار صدرا، معاون فنی وامور عمرانی فرمانداری شیراز،شهردار سعادت شهر،عضو هیئت مدیره همیاری شهرداری‌های استان فارس و مشاورشورای اسلامی استان فارس بوده را بهسمت سرپرست شهرداری منطقه سه،اصغر سروی را که پیش از این شهردار منطقه 6 و معاون فنی و شهرسازی منطقه هفت بوده را به سمت سرپرست شهرداری منطقه چهار، فرود بذرافشان راکه  پیش از این شهردار منطقه سه شیراز و عضو هیات علمی دانشگاه بوده رابه سمت سرپرست شهرداری منطقه پنج،حمیدرضا اسماعیلی را که پیش از این شهردار منطقه یک شیراز، شهردارخرامه،معاون برنامه ریزی و امورعمرانی فرمانداری شیراز و شهردار منطقه 10 شیرازبوده رابه سمت سرپرست شهرداری منطقه 6 وسعید معصومی که پیش از این شهردارمنطقه7

و رییس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری شیرازبوده را به سمت سرپرست شهرداری منطقه هفت منصوب کرد.

اما در میان انتصاب یا به تعبیر برخی منتقدین اسکندر پور جابجایی شهرداران مناطق توسط شهردارشیراز، دو انتصاب بیش از همه مورد نقد واقع شده است.

فرستادن فرودبذرافشان  به منطقه 5 ،درحالیکه که بسیاری از منتقدین مشکلات ناشی از سیل فرودین ماه شیراز را حاصل برخی  بی تدبیری  های وی می دانند  و برگشت به عقب اسکندرپور در انتصاب سعید معصومی به عنوان شهردار منطقه 7 دو تصمیمی است که بیش  از میدان دادن اسکندر پور به حمید رضا اسماعیلی مورد نقد منتقدین شهردار50 ساله شیراز قرارگرفته است.

این اتفاقات در حالی  انجام می گیرد که برخی معتقدند تغییر در راس شورای اسلامی شهر شیراز یعنی کنار رفتن سیداحمدرضا دستغیب و روی کار آمدن سید عبدالرزاق موسوی در تصمیم گیری های اخیر اسکندر پور بی تاثیر نبوده است.

اما در حالیکه اعضای شورای اسلامی شهر شیرازبارها اعلام کرده اند که شهردار در انتخاب مدیرانش مستقل است،باید منتظر نشست و دید که آیا از سوی آن 12 نفر،واکنشی به انتصاب های بحث برانگیز اسکندرپور صادر می شود یا شهردار، این روزها مستقل تر و با فراغ بال بیشتری اقدام به انتصاب مدیران خود می کند؟سئوالی که به نظرافکار عمومی خیلی زود به پاسخ آن خواهند رسید.

انتهای پیام /  101
1903 کلیک ها  آخرین ویرایش در چهارشنبه, 13 شهریور 1398 16:37
این مورد را ارزیابی کنید
(9 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

بالا